LIETUVA

ATVIRŲ RENGINIŲ CIKLAS „OPEN TALKS + ELSKA COFFEE CINEMA“ KVIES ARTIMIAU SUSIPAŽINTI SU JAUNAISIAIS REŽISIERIAIS

Antradienį, spalio 22 d., Vilniuje startuos nauja pokalbius ir filmų peržiūras apjungianti  iniciatyva „Open Talks + Elska Coffee Cinema“. Tai –  atvirų renginių ciklas, kurio metu bus kalbinami jaunosios kartos lietuviško kino kūrėjai, o pokalbiai užbaigiami jų filmų retrospektyva. Šį projektą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su kavos erdve „Elska Coffee“. Naujos iniciatyvos tikslas – supažindinti vilniečius ir miesto svečius su perspektyviais lietuviškų filmų kūrėjais, daugiau dėmesio skiriant jų profesinio kelio apžvalgai, kūrybiniams sprendimams, aptariant jų įkvėpimo šaltinius, sėkmes ir nesėkmes.

 

„Sparčiai populiarėjant tinklalaidžių (angl.„podcast“), viešų ir atvirų pokalbių kultūrai norime auditorijai pristatyti nemokamą renginių ciklą, kurio metu bus kalbinami naujosios lietuvių kino kartos atstovai. Pastebime, kaip keičiasi nacionalinio kino žiūrėjimo įpročiai, žiūrovai domisi lietuvių darbais, todėl šia iniciatyva norime plėtoti kūrybinių ieškojimų ir iššūkių temas, aptarti filmų gamybos tendencijas bei pristatyti kalbinamų kūrėjų filmus. Tikimės, kad ši nauja platforma padės didinti lietuviško kino matomumą ir jaunųjų kūrėjų žinomumą“, – teigė „Lithuanian Shorts“ direktorė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

 

Šiemet „Lithuanian Shorts“ agentūra yra numačiusi pristatyti tris talentingus ir tarptautiniu mastu pripažintus kino režisierius: Titą Laucių, Joną Trukaną ir Mariją Kavtaradzę. Renginio serijos bus profesionaliai moderuojamos, o gyvi pokalbiai su kūrėjais virs tinklalaidėmis, kurias vėliau bus galima perklausyti internetinėje erdvėje.

 

 

Titas Laucius

Pirmojo atvirų pokalbio ciklo „Open Talks + Elska Coffee Cinema“ dėmesio centre – režisierius ir scenaristas Titas Laucius. T.Laucius baigė kino dramaturgijos bakalauro ir vaizdo režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2018 metais Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ studentų programoje jam buvo įteiktas  perspektyviausio režisieriaus apdovanojimas, o 2019 metais naujausias jo trumpametražis filmas „Šeima“ laimėjo žiūrovų simpatijų prizą. Renginio metu galėsite išvysti režisieriaus trumpametražius filmus: „Gyvatė“ (2017), „Kambariokai“ (2017), „Šeima“ (2019). Pokalbį moderuos Austėja Kuskienė, LRT Klasikos kultūros laidų vedėja, jau 5 metus besigilinanti į kino tematiką ir tyrinėjanti kino užkulisius, kinotyros magistrantūros studentė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

Jonas Trukanas

Antrasis pokalbis vyks lapkričio 5 d. su Anglijoje režisūros studijas baigusiu Jonu Trukanu, kuriančiu žanrinius filmus.  Renginyje pamatysite jo trumpametražius filmus: „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“ (2015), „Žmogus-Vielabraukis“ (2016) ir „Užgesus Šviesoms“ (2019).

 

Marija Kavtaradzė

Šių metų atvirų pokalbių ciklą užbaigs susitikimas su režisiere ir scenariste Marija Kavtaradze, kuris vyks gruodžio 3 d. M.Kavtaradzės režisūros studijų baigiamasis darbas „Man dvim keli“ laimėjo „Sidabrinės gervės kiaušinį“ už geriausią studento darbą. Renginyje pamatysite jos trumpametražius filmus: „Pasakyk, kad neskaudės“ (2013) ir „Man dvim keli“ (2014).

 

Atviri pokalbiai vyks antradieniais, spalio 22 d., lapkričio 5 d. ir gruodžio 3 d., 19:00 val., kavos erdvėje „Elska Coffee“, Pamėnkalnio g. 1, Vilniuje.

Renginiai nemokami.

Renginio pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

 

 

 

 

Author


Avatar