LIETUVA

Festivalis „Litauisches Kino Goes Berlin“ rengiamas jau 13-tą kartą

Lapkričio 10-12 dienomis Berlyne vyks lietuviško kino festivalis „Litauisches Kino Goes Berlin“. 13-tą kartą rengiamas festivalis Vokietijos sostinės publikai pristatys geriausius lietuviškus filmus, moterų režisierių trumpųjų filmų programą, post-punk muzikinį pasirodymą ir specialią programą, skirtą avangardiniam kūrėjui Artūrui Barysui-Barui.

 

„Festivalių perlų“ programoje pristatomi geriausi lietuviški filmai, jau pripažinti Lietuvoje ir tarptautiniuose festivaliuose, bet dar nerodyti Berlyne. Šiemet šioje programoje bus parodytas geriausiu lietuvišku filmu tituluotas Austėjos Urbaitės debiutas „Per Arti“, intelektuali Tito Lauciaus komedija „Paradas“ ir dar vienas debiutinis filmas – Dovilės Šarutytės „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“. Režisieriai T.Laucius ir D.Šarutytė patys pristatys filmus ir bendraus su publika Berlyne, o filmo „Per Arti“ pristatyti atvyksta pagrindinė aktorė Dovilė Kundrotaitė.

 

Trumpųjų filmų programa šiemet skirta moterims režisierėms – norėdamas suaktualinti pastarųjų metų moterų kūrybą, festivalis atrinko penkis trumpametražius filmus, išsiskiriančius savo temomis. Programą sudaro Jorūnės Greičiūtės režisuota „Išvyka“, Eglės Razumaitės hibridinis „trumpukas“ „Krytis“, Jorės Janavičiūtės „Kaip būti žmogumi“, Gintarės Valevičiūtės-Brazauskienės bei Antano Skučo dokumentinis-animacinis filmas „Purga“ bei Silvijos Kuodytės „Ja tibia ubju“.

 

„Litauisches Kino Goes Berlin“ šiemet išskirtinį dėmesį skirs avangardinio kino kūrėjui, režisieriui ir melomanui Artūrui Barysui-Barui. Bus parodyta jo trumpųjų filmų programa „Šššš. Sėdimoje diskotekoje nesmagu“, sudarytoje iš aštuoniolikos 1971–1982 m. sukurtų trumpųjų filmų. A. Baryso-Baro trumpametražiuose filmuose perteikiama unikali ir beprotiška sovietinės epochos dvasia Lietuvoje, daugelio dar atmenama ypatinga Vilniaus miesto ir jo kiemų atmosfera, sovietinės kasdienybės absurdas. Šio kūrėjo filmai yra išskirtiniai kinematografiniai liudijimai, už Baltijos regiono ribų dar labai mažai žinomi. Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, festivalis rengia ir susitikimą bei diskusiją apie A.Baryso-Baro kūrybą, kuriame dalyvaus filmų restauratorė Lijana Siuchina bei muzikos prodiuseris Davidas Ellis.

 

„Litauisches Kino Goes Berlin“ į Berlyną įneš ir šiek tiek lietuviškos pankiškos dvasios – kylanti atlikėja Eiedma surengs ekscentrišką pasirodymą „Intergalaktinė transendentinė patirtis“.  

 

Festivalio atidarymo ir uždarymo vakarėliuose nuotaiką kurs kylančios lietuvių didžėjo DJ Moteris ir DJ Radsnakez.

 

Festivalio vizualinį identitetą kūrė dizainerė Gabrielė Vingraitė.

 

„Litauisches Kino Goes Berlin“ Festivalis buvo sugalvotas kaip lietuviškų filmų savaitė 2011-aisiais, per 13 metų išsiplėtė į festivalį dviejuose art-house kino teatruose Berlyne – „Sputnik Kino“ Kroicbergo rajone ir „Acud Kino“ Prenclauerbergo rajone.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada Vokietijos federacijoje. Festivalį organizuoja VŠĮ „Menininkių projektai“.