KINAS BE SIENŲ  –  TARPTAUTINĖS KINO DIRBTUVĖS KINO KŪRĖJAMS

 

Lietuviškas kinas išgyvena pakylėjimo laikotarpį. Kiekvieną dieną girdime, kaip lietuviški filmai debiutuoja tarptautiniuose kino festivaliuose, pelno apdovanojimus, o Lietuvos kino teatrai sulaukia vis daugiau kino mėgėjų. Remiantis Lietuvos kino centro duomenimis, 2016 m. sukurta 58 filmai, tuo tarpu 2009 m. – tik 31.

 

Asociacija AVAKA, atstovaujanti ir administruojanti TV ir kino kūrėjų teises, žengia koja kojon su kino industrijoje vykstančiais pokyčiais ir pristato atsinaujinusią mokymų programą „Kita kūrybos pusė”.

 

AVAKA seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė” startavo dar 2015 m. ir per šį laikotarpį suorganizuoti jau 18 seminarų kino ir TV kūrėjams. Šiemet AVAKA organizuojami mokymai bus padalinti į dvi sesijas po kelias dienas. Jie orientuoti į tarptautinėje rinkoje veikiančius ar planuojančius veikti TV ir kino srities specialistus.

 

Asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas pabrėžia: „Veikdami šioje rinkoje negalime stovėti vietoje. Kasdien padedame savo nariams visais klausimais, kurie aktualūs kuriant ir platinant sukurtus kūrinius. O norint, kad kūriniai sėkmingai keliautų po pasaulį, labai svarbu plėsti akiratį, gauti informacijos iš kitų rinkų, keistis žiniomis su savo srities profesionalais. Dėl to džiaugiuosi, jog pavyko įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – pristatyti Lietuvos kūrėjams tikrus pasaulinio kino profesionalus, kurie per kelių dienų mokymus pasidalins su AVAKA nariais savo neįkainojama patirtimi. Už tai, jog mokymai yra nemokami mūsų kūrėjams, dėkojame Kultūros ministerijai. Taigi, mokymai subalansuoti AVAKA nariams, tačiau tikiu, kad bus naudingi ir visiems kino kūrėjams.”

 

Spalio 12 – 13 dienomis vyks netradicinio formato kino mokymai „Prodiuseris vs. Pardavimų agentas“ kartu su filmų pardavimų ekspertu Julek Kedzierski, turinčiu daugiau kaip 35 metų patirtį platinant filmus visame pasaulyje bei filmų pardavimų agentu Xavier Henry-Rashid, tarptautinės kino platinimo agentūros „Film republic” steigėju ir vadovu. 2-iejų dienų mokymuose dalyviai turės galimybę susipažinti su tarptautinėmis kino pardavimo galimybėmis, derybų subtilybėmis, sutarčių analize bei gyvai įsijungti į dviejų grandų „kovą“ derintis dėl filmų pardavimo.

 

Gruodžio 1 – 2 dienomis vyks antrieji kino mokymai „Stanley Kubrick: If It Can Be Written, Or Thought, It Can Be Filmed” su Stanley Kubrick prodiuseriu Jan Harlan bei scenarijų autoriumi ir „European Film College“ scenaristų katedros vadovu Jim Fernald. Ypatingai džiugu, kad mokymuose bus kalbama apie scenarijaus rašymo meną, kadangi šių žinių ypač trūksta Lietuvoje. Šiame mokymų cikle bus kreipiamas dėmesys į filmų kūrimo procesą nuo idėjos generavimo iki filmo platinimo, kūrybinį scenarijaus rašymą, vidinę koncentraciją, personažus bei jų vystymą, muziką ir kt. Mokymai dovanos itin retą progą  –  susitikimą su Jan Harlan, žmogumi lydėjusiu Stanley Kubrick jo kūrybiniame kelyje. Jan Harlan apie režisieriaus darbo specifiką bei užkulisius papasakos daugiau negu bet kas kitas.

 

AVAKA kviečia visus kino industrijos atstovus susitikti tarptautiniuose mokymuose! Tai – galimybė ne tik susitikti su garsiais kino profesionalais bet ir visiems susiburti vienoje vietoje, diskutuoti, keistis idėjomis bei gauti grįžtamąjį ryšį.

 

Daugiau informacijos Facebook.

 

# 1 WORKSHOP:  „PRODIUSERIS vs. PARDAVIMŲ AGENTAS“

Tarptautinių kino pardavimų sėkmės formulė

 

Julek Kedzierski (Nyderlandai)

Xavier Henry-Rashid (Jungtinė Karalystė)

 

2017 m. Spalio 12-13 d.

Vieta: Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5. Vilnius

Laikas: 10-18 val.

Registracija iki Spalio 6 d. >>>
Vietų skaičius ribotas. AVAKA nariams – vieta garantuota.

 

 

#2 WORKSHOP. STANLEY KUBRICK: „IF IT CAN BE WRITTEN, OR THOUGHT, IT CAN BE FILMED”

Filmo kūrimo procesas: nuo idėjos iki didžiojo ekrano

 

Jan Harlan (JAV)

Jim Fernald (JAV, Danija)

 

Laikas: 2017 m. Gruodžio 1 d. 9:00 – 21:00 val.
                        Gruodžio 2 d. 10:00 – 19:30 val. 

Vieta: Filmų peržiūros vyks kino cenre „Skalvija“, o mokymai pratęsiami šalia esančioje salėje, Goštauto g.2. Vilniuje.

 

Registracija>>>
Vietų skaičius ribotas. AVAKA nariams – vieta garantuota.

 

 

Bilietai

Įėjimas nemokamas