LIETUVA

Artėja apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2024“: organizatoriai atskleidžia renginio temą

Birželio 9 d. su lietuviškų filmų gerbėjais ir visa šalies kino industrija jau 15-ąjį kartą sveikinsis nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2024“. Organizatoriai jubiliejinius metus pasitinka šūkiu „Atverk akis kinui“, ir tai iliustruoja pasaulinį pripažinimą pelniusio dailininko Stasio Eidrigevičiaus paveikslu, sukurtu specialiai šiam įvykiui.

 

Eidrigevičius – vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjų, pelnęs per 40 tarptautinių apdovanojimų, taip pat jis – Gedimino ordino Karininko kryžiaus ir Lietuvos nacionalinės premijos laureatas. Per gyvenimą iliustravęs apie 40 knygų, sukūręs daugybę tapybos ir grafikos darbų, kino apdovanojimams skirtame paveiksle menininkas pavaizdavo dvi gerves ir jų akimis į pasaulį žiūrintį žmogų.

 

„Paukštis dažnai pasirodo mano iliustracijose, grafikos darbuose, tapyboje. Šiame kūrinyje matomas paukščių prisilietimas, susitikimas, savotiškas pokalbis, kalbantis apie vienybę. Sveikinu su kino švente ir džiaugiuosi, kad į ją įnešu ir dalį savo kūrybos“, – pasakoja kūrinio autorius.

 

Jo paveikslo įkvėpta šių metų apdovanojimų tema kvies pažinti ir pamatyti lietuvišką kiną tokį, koks jis ir yra – vertinamą visame pasaulyje, jaudinantį ir atvirą.

Stulbina lietuvių kūrėjų įvertinimai 

 

Apdovanojimai „Sidabrinė gervė” Lietuvoje rengiami nuo 2008 metų, per tą laiką jau įvertinta per šimtą Lietuvos kūrėjų. Stebint pastaruosius 15 metų, itin matomas ir Lietuvos kino industrijos augimas, pastebimumas tarptautiniame lygmenyje, svarūs kino kūrėjų apdovanojimai. 

 

Pamatyti ir vertinti lietuvišką kiną kviečia šių metų šūkis – „Atverk akis kinui“. Anot organizatorių, lietuviškas kinas nuolat keičiasi, drąsiai eksperimentuoja, ieško naujų temų, meistriškai kalba apie tai, kas reikšminga Lietuvai ir visam pasauliui. Tad labai svarbu, kad lietuvišku kinu tikėtų ir jį vertintų patys šalies žiūrovai.

 

„Šūkis kviečia atkreipti dėmesį į mūsų kiną, jo platų temų spektrą, technologinius sprendimus, filmų keliones per pasaulį, pergales tarptautinėje arenoje, ir kartu ragina žiūrovą ateiti į sales bei patirti kiną ir jo įvairovę“, – sako asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

 

Lietuviško kino kūrėjai pastaraisiais metais stebino pasiekimais: jų filmai buvo atrinkti į reikšmingiausių pasaulio festivalių programas, laimėta prestižinių prizų. Lietuvių kūryba pristatyta „Sundance“ kino festivalyje, Talino „Juodosiose naktyse“, Roterdamo kino festivalyje, Toronto „Hot Docs“ ir kitur. Tarp nominuotų filmų – ir 3D bei virtualios realybės technikas pasitelkiantys filmai, taip pat Lietuvos dailininkų tapyta juosta. 

 

Laukia 21 statulėlė ir 1 specialusis apdovanojimas

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) koncertų salėje vyksiančioje ceremonijoje metų geriausiems kino profesionalams – aktoriams, režisieriams, operatoriams, kostiumų ir grimo meistrams bei kitiems, prie filmo gimimo prisidedantiems kūrėjams, bus įteikta 20 „Sidabrinės gervės“ statulėlių įskaitant „Auksinę gervę“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir daugiausiai kino teatruose žiūrovų sulaukusiam filmui „Žiūroviškiausio filmo“ apdovanojimas, „Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studento darbą bei specialus apdovanojimas už kino kultūros sklaidą. Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ laimėtojus renka kino industrijos asociacijų pasiūlyti bei savo kandidatūras pateikę kino industrijos atstovai ir 2008-2023 m. „Sidabrinės gervės“ laureatai. Balsavimą ir komisijų darbą stebi audito kompanija „Grant Thornton Baltic“.

 

Apdovanojimų ceremonija vyks birželio 9 d., LVSO koncertų salėje. Stebėti tiesioginę Raudonojo kilimo transliaciją žiūrovai kviečiami nuo 19 val. portale LRT.lt bei LRT PLIUS kanale. Apdovanojimų ceremonijos transliacija prasidės 20 val. per LRT PLIUS ir LRT.lt, o nuo 21 val. prisijungs ir LRT kanalo žiūrovai.

 

Nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ organizuoja asociacija AVAKA kartu su Lietuvos kino centru. Lietuvišką kiną palaiko „Telia Play“.