LIETUVA

UŽ KĄ MOKĖTI AVAKA, AGATA IR LATGA? KAS TAS PASLAPTINGAS AUTORIŲ TEISIŲ ADMINISTRAVIMAS?

Nepaisant to, jog kolektyvinio administravimo asociacijos jau skaičiuoja veiklos dešimtmečius, tačiau jų veikla  iki šiol klausimų kelia ne tik kūrinių naudotojams, verslininkams, bet ir patiems kūrėjams dėl organizacijų paskirties, veikimo principų. Deja, neretai visuomenė tokio tipo organizacijas suvokia kaip dar vieną mokestinę naštą ar įpareigojimą. Sakome, „deja“, kadangi tikroji bei kilnų tikslą turinti kolektyvinio administravimo prigimtis yra daug šviesesnė, bet nepastebėta.
 
Balandžio 28 d. AVAKA organizuoja jau 13 – ąjį seminarą, kurio tema „Kolektyvinio autorių teisių administravimo aspektai“. Šį kartą „Kita kūrybos pusė“ seminare kalbėsime apie Lietuvoje veikiančias kolektyvinio administravimo organizacijas ir jų veiklą: kas, kur, kada, kodėl, už ką?
 
Seminaro lektorius, intelektinės nuosavybės teisė srities specialistas, advokatas Andrius Iškauskas  pasakos apie „paslaptingąjį“ kolektyvinį autorių ir gretutinių teisių administravimą, paaiškins už ką pinigus renka AVAKA, AGATA, LATGA.  Kodėl ir kiek moka kabelinių televizijų operatoriai, viešbučiai, restoranai, sporto klubai? Ar gali nemokėti? Andrius Iškauskas kalbėdamas apie būsimą pranešimą pažadėjo seminaro metu demistifikuoti kolektyvinį autorių administravimą.
 
AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas džiaugiasi, kad seminaras suteikia progą paprastais žodžiais ir betarpišku bendravimu kūrinių naudotojams ir kūrėjams priminti, kad kolektyvinio administravimo asociacijos yra tarsi tiltas jungiantis abi suinteresuotas šalis bei padedantis joms sklandžiai komunikuoti: naudotojams teisėtai naudoti kūrinius, o kūrėjams gauti tinkamą, Įstatymo garantuojamą atlygį. 
 
 
AKTUALU:
 
 Seminaras, kaip ir visuomet vyks Vilniaus mokytojų namų salėje „Svetainė“, Vilniaus g. 39, Vilniuje,             balandžio 28  d. 14 val.
 Atsakysime į individualius klausimus:  klauskite iš anksto: el. paštu projektai@avaka.lt;
 Jei pageidaujama, nemokamai dalyviams yra išduodami sertifikatai:  pageidavimą siųskite el. paštu             projektai@avaka.lt;
 Jei dar nespėjote užsiregistruoti atlikite registraciją: https://avaka.lt/seminarai.
 
Seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė“ dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. 
 
Kviečiame dalyvauti!