LIETUVA

„Trolių Ferma“ sulaukė pripažinimo Europoje

Po premjeros Lietuvoje, „Trolių ferma“ sulaukė pripažinimo ir Europoje. TV serialas š.m. vasario mėnesį buvo pristatytas A klasei priskiriamame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje „Berlinale Series Market Selects“ renginyje, birželio mėnesį buvo atrinktas į specialią serialams skirtą programą FIAPF akredituotame tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje, Rumunijoje, o  praėjusią savaitę buvo rodomas pagrindinėje konkursinėje programoje Brno mieste Čekijoje vykusiame tarptautiniame festivalyje ,,Serial Killer”, kuris yra didžiausias Centrinėje bei Rytų Europoje vykstantis festivalis, skirtas tik serialams. „Trolių Ferma“ tapo pirmuoju lietuvišku serialu pristatytu šiuose festivaliuose, o Berlyne – pirmuoju iš Baltijos šalių.

 

„Serial Killer“ festivalio tikslas – žiūrovams ir industrijai parodyti atrinktus serialus, kurie tikslingai ir efektyviai atspindi šiuolaikines tendencijas, visuomenės raidą ir gyvenimą̨. Serialai  yra pristatomi tiek industrijos profesionalams, pardavėjams, distributoriams, tiek įprastiems serialų žiūrovams, vykdomos paskaitos, pokalbiai bei įvairūs renginiai bendradarbiavimo tinklų kūrimui. Festivalio metu vykstančioje konferencijoje „TV Days“ serialo „Trolių ferma“ aktorė bei prodiuserė Gabija Siurbytė buvo pakviesta skaityti pranešimą festivalyje susirinkusiems industrijos profesionalams.

 

„Džiaugiamės, kad „Trolių Ferma“ atrado savo žiūrovą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nerealu, kai serialas, kuriame vaidina tik lietuvių aktoriai lietuvių kalba, skamba lietuviška muzika pasiekia užsieniečius. Ir, kas juokingiausia, jie po rodymų klausia tų pačių klausimų kaip ir lietuviai. Esu labai dėkinga komandai, aktoriams bei finansuotojams, kad patikėjo idėja. O dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose motyvuoja kurti tolimesnius projektus, kurių tikslas vienas – pasiekti žiūrovą.“- po pristatymo „Serial Killer“ renginyje kalbėjo prodiuserė Gabija Siurbytė. 

 

„Trolių Ferma“ – pirmasis serialas,  finansuotas Lietuvos kino centro, Lietuvos Nacionalinio Radijo ir Televizijos bei Telia Play platformos.  

 

Serialo pristatymą renginyje „Serial killer“ finansavo Lietuvos kino centras.