LIETUVA

TIKSLAS VIENAS, TEISĖS SKIRTINGOS: AUTORIAUS IR PRODIUSERIO SANTYKIAI

AVAKA džiaugiasi, kad seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė“ pritraukia vis daugiau kino ir televizijos autorių bei prodiuserių ir šioje rinkoje dirbančių žmonių dėmesio, o pilnėjanti Mokytojų namų salė “Svetainė” toliau mus motyvuoja dalintis žiniomis ir patirtimi, ieškoti atsakymų į Jums rūpimus klausimus. Svarbu pažymėti, jog seminaro metu yra sukuriama galimybė audiovizualinių kūrinių kūrėjams bei gamintojams susitikti bendroje erdvėje ir su specialisto pagalba išsiaiškinti tarpusavio bendradarbiavimo niuansus. 
 
Į seminarą itin aktualia tema „Autorinės sutartys ir rekomendacijos“ kviečiame jau kovo 31 d., kur Jums jau pažįstamas lektorius dr. Ąžuolas Čekanavičius pateiks rekomendacijas sutarčių sudarymui bei aptars kaip santykiai tarp autorių ir prodiuserių turėtų būti įtvirtinti sutartyse.
 
Pasak būsimojo seminaro lektoriaus, „autorinė sutartis – itin svarbus kūrybos procesą lydintis asmenų susitarimas, kuriuo nustatomos šalių teisės ir pareigos. Žinios apie šią specialią sutarčių rūšį, esmines jos sąlygas, formos reikalavimus ir kitus susijusius aspektus yra ypatingai svarbios siekiant subalansuoti autoriaus, jo teisių turėtojo ir teisių perėmėjo ar licenciato interesus, išvengti konfliktinių ir kitų nepageidaujamų situacijų, kurios kyla dėl teisinių žinių stokos.“
Seminaro dalyviai kviečiami užduoti išankstinius klausimus lektoriui, tam, kad būtų aptartos ir išaiškintos dar neaptartos situacijos ir specifiniai klausimai kylantys konkrečiai Jums.
„Manau, kad seminaro metu pateikta, išaiškinta ir išdiskutuota informacija padės reikšmingai pakelti dalyvių teisinį raštingumą.“  – teigia dr. Ąžuolas Čekanavičius. 
 
Tai bus jau dvyliktas AVAKA rengiamas seminaras iš ciklo „Kita kūrybos pusė“. Projektas dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. Seminaras vyks Vilniaus mokytojų namų „Svetainėje“, I aukšte, kovo  31 dieną nuo 14 val. 
 
Jei pageidaujama, nemokamai dalyviams yra išduodami sertifikatai (apie tai prašome iš anksto informuoti el. paštu projektai@avaka.lt)
Jei dar nespėjote užsiregistruoti, tai galite padaryti: https://avaka.lt/seminarai 
Jei turite išankstinių klausimų, užduokite juos el. paštu projektai@avaka.lt.
 
Pagarbiai,
AVAKA