LIETUVA

TARPTAUTINĖS ANIMACIJOS DIENOS PROGA – PAŽINTIS SU LIETUVIŠKA ANIMACIJA

Spalio 28 d. – oficiali Tarptautinė animacijos diena, minima visame pasaulyje. Kiekvienais metais šia proga rengiamos filmų peržiūros, animacijos dirbtuvės, parodos ir kiti animacijos meną pristatantys bei populiarinantys renginiai. Ne išimtis ir Lietuva.

 

Šiais metais spalio 27 dieną Lietuvos animacijos asociacija kviečia švęsti animacijos dieną ir siūlo renginius, kuriuose turėsite galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos animacijos industrija, kuriamais projektais bei pabendrauti su jų kūrėjais.

 

Visą dieną vyksiantį renginį sudarys dvi dalys. Pirmoje dalyje dalyvių lauks tarptautinių Lietuvos animacijos festivalių „Tindirindis“ ir „Blon“ prisistatymai, pažintis su šiuo metu kuriamais animaciniais filmais bei pokalbis su animacijos kūrėjais apie skirtingas animacijos technikas ir kūrybos procese kylančius iššūkius.

 

Taip pat renginio organizatoriai pakvies ir į susitikimą su vaikų psichologe Milda Karklyte-Palevičiene, kurio metu bus diskutuojama apie animacijos įtaką vaikams. Ši diskusija yra itin rekomenduojama tėvams bei pedagogams, norintiems sužinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį parenkant turinį vaikams.

 

Antroje renginio dalyje organizatoriai pakvies į per pastarąjį penkmetį sukurtų ir tarptautiniuose kino festivaliuose įvertintų trumpametražių animacinių filmų suaugusiems peržiūrą. Programoje: „Sniego pastogė“ (rež. Robertas Nevecka), „Po mirties prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas), „Paskutinė stotelė – mėnulis“ (rež. Birutė Sodeikaitė), „Šukavimas“ (rež. Eglė Davidavičė), „Žonglierius“ (Skirmanta Jakaitė), „Pono nakties laisvadienis“ (rež. Ignas Meilūnas), „Šaknys“  (rež. Jonas Juškaitis) ir „Močiutės blynai“ (rež. Vykintas Labanauskas ir Dominyka Adomaitytė). Šią programą animacijos mėgėjai galės išvysti ir kituose Lietuvos kino teatruose.

 

 

Renginys vyks spalio 27 d. kino teatre „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius)

Renginio pradžia: 10:00 val.

 

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/431435398600338/?ref=newsfeed

 

Renginį organizuoja Lietuvos animacijos asociacija

Lietuviškos animacijos sklaidos projektą finansuoja Lietuvos kino centras.