LIETUVA

STUDENTŲ KINO FESTIVALIS STOP SAKO: „NEBŪK STOP‘AS, KURK STOP‘UI“

„NEBŪK STOP‘AS, KURK STOP‘UI“ – šiuo šūkiu vedini Kauno Technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų  atstovybės SHM nariai kviečia į kasmetinį studentų kino festivalį STOP. Šių metų filmų tema – kontrastai – leidžia atsiskleisti kūrėjų pasaulio supratimui, parodyti gilesnes visuomenės problemas, nes gyvename labai kontrastingai, patys to nepastebėdami. Renginio organizatoriai laukia trumpametražių filmų kontrastų tema iki Balandžio 25 dienos.

 

Nuo 2007 metų organizuojamas trumpametražių filmų festivalis metai iš metų pristato studentų kuriamus vis profesionalesnius trumpo metro filmus plačiai auditorijai ir kompetentingai komisijai. Praeityje komisijos rolėje teko būti tokiems kino profesionalams kaip Audrius Bružas, Mantvidas Žalėnas, Dinas Marcinkevičius, Mindaugas Papinigis, Marius Repšys, Algirdas Gurevičius ir Karolis Kaupinis. Komisija dalinosi įžvalgomis ir žiniomis vertindami studentų filmus, kurios studentams padės tolimesniuose darbuose.

 

Praeitais metais studentus kvietėme kurti „Laisvės tyloje“ tema. Dalyvių filmai buvo tikrai išskirtiniai – jie buvo nebylūs. Tema buvo skirta Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, o retai sutinkamas nebylusis kinas neabejotinai paliko didelį įspūdį ir šio festivalio prisiminimai išliko ilgai! Festivalio nugalėtoju tapo Paulius Janušonis su filmu „Brushing teeth“, o publikos numylėtiniu tapo Domas Gudaitis su filmu „Besielis“. O šiais metais pasirinkta kontrastų tema sieksime atkreipti dėmesį į kiekvieno gyvenimuose dominuojančius kontrastus, įžvelgiamus ne tik gamtoje, muzikoje ar buityje, bet ir tarp žmonių išvaizdos, charakterių ir emocijų.

 

Šių metų prizus įsteigė festivalio mecenatas – fotoaparatas.lt, ir festivalio partneris – „Meinart“.

 

Apvyniok Gegužės 9-tą dieną STOP juosta, nes lauksime tavęs „Post“ galerijoj, 18 valandą. Iki susitikimo!

 Taisykles rasite čia >>>