LIETUVA

„STEBUKLAS“: GERIAUSIAS METŲ FILMAS SUGRĮŽTA Į LIETUVOS KINO TEATRUS

Jau nuo šio penktadienio, birželio 22-osios, Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

 

11-uose Lietuvos kino apdovanojimuose „Stebuklas“ buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, o filme vaidinusi Eglė Mikulionytė apdovanota statulėle už geriausią aktorės vaidmenį.

 

Tragikomiškas kiauliškas kapitalizmas

 

„Stebuklas“ – ne toks filmas, kurį žiūrėdami žmonės juokiasi susiėmę už pilvų. Jame daug liūdesio, absurdo, ironijos ir nepatogaus humoro. Filme pateikiu savo šio laikmečio interpretaciją ir tikiuosi, kad ji tampa galimybe prisiminti ir apmąstyti savo patirtis ir prisiminimus“, – teigia filmo režisierė ir scenaristė E. Vertelytė.

 

Filmo prodiuseris Lukas Trimonis priduria, jog tai, tai, kad mes galime pažiūrėti į savo praeitį ir į save su sveiku humoru, o ne pro juodą rūką, reiškia, kad bręstame kaip visuomenė. „Stebuklas“ – vienas tokių filmų, kuris neprašo atleidimo už tai, kad yra lietuviškas. Priešingai – jau kurdami filmą sąmoningai siekėme šia istorija sudominti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publiką“, – atskleidžia L. Trimonis.

 

Skina laurus ir už Lietuvos ribų

 

„Stebuklo“ sėkmė neblėsta nuo pat pasaulinės jo premjeros prestižiniame Toronto kino festivalyje. Nuo to laiko filmas parodytas beveik trisdešimtyje skirtingų pasaulio festivalių, jis pristatytas Europos, Šiaurės Amerikos, Azijos, Artimųjų Rytų ir Afrikos publikoms.

 

„Nuo gegužės pradžios „Stebuklą“ įvertino ir Prancūzijos publika – filmas iki šiol rodomas net keliose dešimtyse Prancūzijos didžiųjų ekranų, o iš viso teisę į filmo platinimą už Lietuvos ribų jau įsigijo kino platintojai iš dvidešimt keturių valstybių, tarp kurių ir JAV“, – sako prodiuseris L. Trimonis.

 

Vasarą „Stebuklą“ taip pat galės išvysti ir 9-ojo vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ žiūrovai – filmas bus rodomas Žagarėje, Veiviržėnuose, Kazlų Rūdoje, Kėdainiuose ir Jurbarke.

 

Filmo parengiamieji ir gamybos darbai dalinai finansuoti „MEDIA“ programos, Lietuvos kino centro ir Bulgarijos kino centro ir Europos kino rėmimo fondo „Eurimages”.

 

 

Filmo anonsas >>>