LIETUVA

ROLANDAS SKAISGIRYS: „PRIREIKĖ DVIEJŲ KADENCIJŲ UŽAUGINTI ASOCIACIJĄ AVAKA“

Prodiuseris ir scenaristas Rolandas Skaisgirys, vienas iš pagrindinių audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA steigėjų, nekandidatavo į AVAKA pirmininko postą trečiai kadencijai. Asociacijoje Pirmininko pareigas jis užėmė dvi kadencijas – 8 metus. Aktyviai vadovaujant R. Skaisgiriui, asociacija išaugo ir šiuo metu vienija daugiau kaip 500 audiovizualinių kūrinių autorių ir prodiuserių. Asociacija nuolat auga ir didina savo atstovaujamų narių skaičių. Per šiuos metus kino industrijos stiprinimo atžvilgiu pasiekta labai daug, o ir įsitvirtinimas rinkoje bei kūrėjų pasitikėjimas organizacija nuolat auga.

 

R. Skaisgirys

R. Skaisgirys sako: „Per dvejas kadencijas, manau, pavyko užauginti AVAKA. Šios organizacijos pasiekimai yra reikšmingi visai kino industrijai ir vertinami visų kino ir televizijos kūrėjų.“

 

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Rolando Skaisgirio iniciatyva,  įkurta 2008 m. Tuo metu organizacijos pagrindinis tikslas buvo organizuoti Lietuvos kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“, o nuo 2011 m. asociacija pradėjo veikti kaip kolektyvinio administravimo asociacija. Kino ir televizijos prodiuserių teisės iki tol nebuvo kolektyviai administruojamos ir jų interesai nebuvo tinkamai atstovaujami. Kaip sako pats R. Skaisgirys, prireikė daug įdirbio, kad  asociacija būtų būtent šiame lygmenyje, kaip yra dabar.

 

2018 m. buvo didžiausi asociacijos kilimo metai nuo pat įkūrimo – skaičiai rodo, kad asociacija nuolat auga. Per 2018 m. surinkta rekordinė suma kino ir televizijos kūrėjams už jų kūrinių naudojimą  – daugiau, kaip 1 500 000 €.

 

A. Šlepikas

Šiais metais R. Skaisgirio užimtą Pirmininko poziciją perima naujai išrinktas, gerai žinomas scenaristas, režisierius ir rašytojas Alvydas Šlepikas.  A. Šlepikas sako, kad tapimas AVAKA Pirmininku yra labai atsakingas žingsnis, reikalaujantis atidumo ir didesnio įsitraukimo į asociacijos veiklą: „Nuo Asociacijos pradžios iki 2011 m. vadovavau šiai organizacijai prisidėdamas prie organizacijos įkūrimo, strategijos kūrimo. Nuo pat gyvavimo pradžios palaikau asociaciją, seku jos augimą ir priimamus sprendimus. Šiandien esu pasiruošęs įsitraukti dar labiau inicijuojant idėjas, aktualias visai kino ir televizijos industrijai“.

 

Anksčiau vykusiame Visuotiniame AVAKA narių susirinkime Autorių gildijai vadovauti antrajai kadencijai perrinktas nacionalinės premijos laureatas, kino režisierius Gytis Lukšas, Prodiuserių gildijai – prodiuseris Andrius Urbanavičius. Naująją AVAKA Tarybą 4-ių metų kadencijai sudarys: Pirmininkas Alvydas Šlepikas, Vicepirminikas Justinas Garliauskas, Gytis Lukšas, Andrius Urbanavičius, Justinas Piliponis ir Rolandas Skaisgirys.

 

J. Piliponis

Šias metais į AVAKA Tarybą išrinktas prodiuseris Justinas Piliponis yra kupinas naujų idėjų ir ryžto prisidėti prie asociacijos veiklos: „Man didelė garbė būti išrinktam nuo prodiuserių gildijos ir atstovauti AVAKA taryboje. Tikiu, kad naujai prisijungsiantiems AVAKA nariams, o ypač jauniems industrijos profesionalams, galėsiu būti pavyzdžiu bei garantu, kad asociacija skaidriai ir efektyviai dirba jų labui. To šiuos visus kadencijos metus ir sieksiu savo balsu ir sprendimais.“

 

Naujoji AVAKA Taryba ir toliau prisidės prie pagrindinių asociacijai paskirtų funkcijų įgyvendinimo bei delegavimo, skatins naujų idėjų generavimą, prisidės prie audiovizualinio sektoriaus stiprinimo atsižvelgiant į organizacijos strateginius veiklos planus.

 

Asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas džiaugiasi nauja AVAKA Taryba  ir mano, jog pradėtų darbų ir strateginių tikslų įgyvendinimas yra labai svarbus asociacijos tvarumo ir patikimumo ženklas: „Dėkojame R. Skaisgiriui už laiką, idėjas ir puikius lyderystės pavyzdžius per dvi kadencijas. Asociacijos gyvavimo pradžia ir įsitvirtinimas nebuvo lengvas, tačiau bendrai veikdami pasiekėme tikrai gerų rezultatų. Tai rodo ne tik asociacijos narių ir atlyginimo augimas, bet ir augantis pasitikėjimas visoje audiovizualinėje industrijoje. Tikiu, kad naujas tarybos pirmininkas ir naujoji taryba toliau aktyviai veiks visos industrijos gerovei, o mes toliau aktyviai įgyvendinsime iškeltas užduotis ir sieksime, kad kino ir televizijos kūrėjai būtų tinkamai atstovaujami ir neignoruojame tiek valstybės institucijose, tiek ir kūrinių naudotojų“.

 

AVAKA – audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija, administruojanti audiovizualinių kūrinių kūrėjų bei prodiuserių teises.