LIETUVA

Prieš premjerą Lietuvoje, G. Žickytės filmui „Šuolis“ – pagrindinis prizas Pietų Korėjoje

Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „EIDF 2021“ Pietų Korėjoje režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ pelnė pagrindinį „Grand Prix“ festivalio apdovanojimą.

 

Filmas, pasakojantis apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, 1970 metais išdrįsusi iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, dalyvavo pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje „Festival Choice – Global“. Visus konkursinėje programoje dalyvavusius filmus vertino tarptautinė žiuri.

 

Tai jau septintasis tarptautinis apdovanojimas, kurį pelnė lietuvių režisierė su savo filmu „Šuolis“. Filmas jau yra laimėjęs prizus Amerikoje ir Europoje.

 

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad šį kartą filmas buvo įvertintas ir Azijoje. Gaila, kad dėl Covid ribojimų negalėjau vykti į Pietų Korėją atsiimti prizo“, – sako režisierė, kurios iš anksto įrašytą padėkos kalbą tiesiogiai transliavo Pietų Korėjos televizija.

 

Savo kalboje lietuvių režisierė, pasisveikinusi korėjietiškai, sakė pirmiausia norinti padėkoti pagrindiniam savo filmo herojui S.Kudirkai už suteiktą galimybę sukurti šį filmą. Režisierė savo kalboje akcentavo, kad nors lietuvio jūreivio drąsus šuolis į laisvę įvyko prieš pusę amžiaus, jis ir šiandien rezonuoja, sukeldamas aktualią diskusiją apie žmogaus laisvę, apie žmonių vienybę, humanizmą, suteikiant prieglobstį jos prašantiems ir žmogaus teises, kurios šiandien yra svarbesnės nei bet kada anksčiau.

 

Anot tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „EIDF 2021“ vykdančiojo prodiuserio Gunny Hyoung, G.Žickytės filmui Pietų Korėjos žiūrovai tikrai neliks abejingi. „Gyvendami su Šiaurės Korėja pašonėje, gerai žinome kas buvo Tarybų Sąjunga. Todėl Simo istorija neabejotinai palies korėjiečius. Aš be galo džiaugiuosi, kad būtent „Šuolis“ laimėjo pagrindinį mūsų festivalio prizą“, – sako G.Hyoung.

 

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 17 d.

 

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvių fondas Čikagoje, JAV ambasada Lietuvoje ir kt.

 

Filmą prodiusavo studija „Moonmakers“ (Lietuva), bendroje gamyboje su „VFS Films“ (Latvija) ir „Faites un Voeu“ (Prancūzija).

 

Filmo platintojas Lietuvoje – „Pasaka distribution“.