LIETUVA

PRASIDEDA LMTA ABSOLVENTŲ FILMŲ PERŽIŪRŲ CIKLAS „BALKONO SEANSAI“

Gera žinia lietuviško kino mėgėjams! Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje startuoja filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“. Spalio 27 d. LMTA Balkono teatre įvyks pirmoji peržiūra, kurios metu bus demonstruojami LMTA absolventų, kino režisierių, Andriaus Blaževičiaus, Linos Lužytės, Jūratės Samulionytės ir Kristinos Buožytės darbai. Pradžia 18 val. Įėjimas laisvas.

 

Šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra mini 25-ąjį įkūrimo gimtadienį. Šia proga Kino ir televizijos katedra drauge su LMTA Meno centru inicijavo filmų peržiūrų ciklą „Balkono seansai“, kurių metu kviečiama iš arčiau susipažinti su Akademijos kino kūrėjų kūryba, kasdienybe ir istorija.

 

Kino ir televizijos katedrą 1993 metais įkūrė legendinis dokumentinio kino režisierius Henrikas Šablevičius. Jau 25 metus kino meno paslaptimis su studentais dalijasi žinomi Lietuvos režisieriai (Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė, Audrius Stonys, Giedrė Beinoriūtė, Vytautas Dambrauskas), operatoriai (Ramūnas Greičius, Viktoras Radzevičius, Mantas Šatkus, Algimantas Mikutėnas), garso režisieriai (Saulius Urbanavičius, Algirdas Veževičius, Antanas Kučinskas, Vytis Puronas), kino dramaturgai (Ramunė Čekuolytė, Raimondas Paškevičius), kritikai (Živilė Pipinytė, Rasa Paukštytė), išugdę ne vieną kūrėjų kartą.

 

LMTA studentų sukurti darbai vis dažniau patenka į tarptautinius kino festivalius, vis dėlto nemaža dalis studentų filmų lieka „stalčiuose“.

 

„Tad „Balkono seansų“ metu LMTA studentų sukurti filmai bus labiau matomi ir prieinami visuomenei, o jaunųjų kūrėjų susitikimai su žiūrovais taps neatsiejama profesinio kelio dalimi“, – sako LMTA mokomosios Kino ir televizijos studijos administratorė Jurga Gluskinienė.

 

Pirmojo „Balkono seansų“ vakaro metu spalio 27 d. bus pristatomi ir demonstruojami LMTA absolventų kino režisierių darbai: Andriaus Blaževičiaus „Bergenas“, Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“, Jūratės Samulionytės „Nerutina“, Kristinos Buožytės „Pakeisk plokštelę“. Filmuose žiūrovai išvys ne tik pirmuosius žinomų režisierių karjeros žingsnius, bet ir gerai žinomų aktorių veidus. Filmuose vaidino Vidas Petkevičius, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Elžbieta Latėnaitė, Aldona Beinoriūtė ir kiti aktoriai.

 

„Balkono seansų“ peržiūros bus rengiamos kartą per mėnesį.

 

Informacija: LMTA