LIETUVA

Naujo lietuviško filmo „Drugelio širdis“ pagrindinis anonsas žada gerumo pamoką šeimoms

Neužilgo kino ekranus pasieks naujausias Inesos Kurklietytės filmas šeimai „Drugelio širdis“, o debiutuojančiame pagrindiniame anonse turime progos pajausti išskirtinį filmo grožį bei susipažinti su pagrindine tema – kad draugystė yra be galo svarbi visų mūsų, o ypatingai – vaikų, gyvenimuose.

 

Juostos „Drugelio širdis“ pagrindinis herojus – berniukas Juozapas (vaidina Elijas Malinauskas), kuris yra ypatingas, ne toks kaip visi vaikai. Dėl jo pomėgių ir kiek kitokios išvaizdos, jo santykiai su vietiniais vaikais nėra labai geri, o ypač Juozapo nemėgsta „kiečiausias“ iš vaikų – Benas (vaidina Mindaugas Balabonas). Juozapas draugų neturi, kol į miestelį neatsikrausto guvi ir drąsi mergaitė Rugilė (vaidina Vilnė Konstancija Abukevičiūtė). Juozapas ir Rugilė susidraugauja, kartu patiria daug nuotykių ir vienas kitam užaugina sparnus.

 

„Šis filmas yra apie ypatingą vaiką, jo jautrų pasaulį ir apie tai, kaip draugystė padeda jam išlįsti iš baimės kokono. Tai filmas apie visus vaikus, jų vidinę laisvę, polėkį ir gerumo paieškas. Filmas ir apie nuotykius ir kiek jų galima patirti vieną gražią vasaros dieną. Taip pat tai ir filmas apie suaugusiuosius ir apie tai, kaip dažnai jie nepastebi vaikų ir kas vyksta jų pasauliuose”, – sako režisierė I.Kurklietytė.

 

Labai svarbi „Drugelio širdyje“ yra ir gamta: pievos, upelio pakrantė, apleistas dvaras – tai vaikų žaidimų aikštelės, kuriose galioja savos taisyklės. Vabalų pasaulis, į kurį taip įnikęs gamtininku norintis tapti herojus Juozapas, atkartoja ir žmonių gyvenimą – visi skirtingi, bet visi ieško sau vietos po saule.

 

Filme taip pat vaidina aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti.

 

Filmą kūrė prodiuserių kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.