LIETUVA

NAUJAUSIŲ IR RYŠKIAUSIŲ LIETUVIŠKŲ FILMŲ PRISTATYMAI BEI POKALBIAI SU JŲ KŪRĖJAIS – JAU ŠĮ RUDENĮ

Trečiąjį rudens savaitgalį Vilnių sudrebins kasmetinis, didžiausias Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics 2019“. Kartu su tarptautinių kino ir televizijos projektų aptarimu bei susitikimais su Holivudo žvaigždėmis, renginyje bus pristatomi ir naujausi, dar tik pasirodysiantys lietuviško kino projektai. Lankytojai turės išskirtinę galimybę ne tik pirmieji išgirsti apie artėjančius ryškiausius lietuviškus kino filmus, bet ir gyvai pabendrauti su juos kuriančiomis kūrybinėmis grupėmis, aktoriais, prodiuseriais, režisieriais.

 

„Visame pasaulyje comic-con tipo renginiai yra vieta, kur pristatomi naujausi ar dar tik kuriami kino bei televizijos projektai. Labai džiaugiamės, kad tokią erdvę pavyko sukurti ir Lietuvoje –  asociacijos „AVAKA“ remiama lietuviškų filmų pristatymo platforma tapo neatsiejama ir viena svarbiausių „Comic Con Baltics“ dalių“, – sako renginio organizatorius Tomas Vievesis.

 

Rugsėjo 21-22 dienomis organizuojamame trečiajame „Comic Con Baltics“ renginyje bus pristatomi 9 naujausi, greitai kino teatrų ekranus pasieksiantys kino projektai. Pristatymai „AVAKA“ salėje vyks abi renginio dienas, o juos moderuos žinomi Lietuvos kino ir televizijos atstovai – Justinas Jankevičius, Vaidotas Baumila, Paulius Ambrazevičius, Dominykas Klajumas ir kiti.

 

„Kiekvienai kūrybinei grupei norime suteikti galimybę savo kino projektą, ar ką tik pasirodžiusį filmą pristatyti  visapusiškai – pasidalinti ištraukomis ir akimirkas iš jo kūrimo užkulisių, iškomunikuoti filmo mintį ir idėją, supažindinti su prie jo prisidėjusiais kino industrijos profesionalais. Dėl šios priežasties intensyvi renginio programa ir ribotas renginio laikas iš šešiolikos norą savo projektus pristatyti išreiškusių kūrybinių grupių, į programą leido įtraukti vos daugiau nei pusę – devynis ekranuose pasirodysiančius ar ką tik pasirodžiusius projektus“, – pasakoja „Comic Con Baltics 2019“ organizatorius.

 

Šių metų renginio programoje lankytojai galės susipažinti su Karolio Kaupinio kuriamu, Lietuvos tarpukario motyvais paremta drama „Nova Lituania“, Andriaus Lekavičiaus dokumentiniu filmu „Kernagis“, Šarūno Barto filmu „Sutemose“, šiais metais tarptautinius kino festivalius apkeliavusiu ir internete pagaliau pasirodžiusiu Tomo Ramanausko kurtu animuotu, trumpametražiu filmu „Po mirties, prieš pragarą“. Taip pat su Jono Trukano  siaubo filmu „Užgesus šviesoms“, lapkritį pasirodysiančiu Ramūno Rudoko režisuotu kriminaliniu romanu „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“, Žilvino Naujoko komedija „Importinis jaunikis“, dokumentiniu Nerijaus Milerio filmu „Gyvenimas po mirties“ ir Žilvino Žusino kuriama drama „Leónė. Bėganti į šviesą“.

 

Unikali platforma tik lietuviškų filmų pristatymui

 

Renginyje pristatomus lietuviškus filmus organizatoriai į programą įtraukė bendradarbiaudami kūrėjus bei prodiuserius atstovaujančia asociacija „AVAKA“. Asociacijos vadovo Dariaus Vaitiekūno teigimu, pagrindinis projektų atrankos kriterijus buvo numatoma filmų premjeros data.

„Atlikdami atranką daug diskutavome ir nusprendėme, kad teisinga būtų pristatyti filmus, kurių premjeros numatomos arčiausiai renginio. Ir vis dėlto, vien šiemet Lietuvoje turėsime išskirtinai daug naujų, įvairaus žanro, tiek ilgo, tiek trumpo metražo filmų, tad net ir susiaurinus užsiregistravusiųjų sąrašą, ši užduotis buvo išties labai sudėtinga“, – pasakoja Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ vadovas Darius Vaitiekūnas.
Vaitiekūno teigimu, tokio pobūdžio renginys svarbus tiek šalies kino industrijai, tiek kokybiškus lietuviškus filmus matyti norintiems žiūrovams.

 

„Dėl biudžeto ar per mažos sklaidos, neretai dauguma lietuviškų filmų net nepasiekia žiūrovų Lietuvos ekranuose. Ši mūsų platforma veikia tarsi tarpininkas tarp kūrybinių grupių ir žiūrovų. Kūrėjams ji leidžia pristatyti savo projektus ir suburti jų dar iki premjeros laukiančią auditoriją. Tuo tarpu žiūrovams ji ne tik suteikia galimybę sužinoti apie naujausius filmus, bet ir betarpiškai pabendrauti su juos kuriančiais kūrėjais, susipažinti su filmo kūrimo užkulisiais, iššūkiais ir pasiekimais“, – sako asociacijos „AVAKA“ vadovas.

 

Asociacija „AVAKA“ renginyje pristatys vystomą kino svetainę   https://www.kinofondas.lt/. Joje – kone pusė tūkstančio legendinių bei ekranuose dar tik pasirodžiusių lietuviškų kūrinių.

 

„Kino fondo“ vartotojai gali rasti beveik 500 lietuviškų filmų – nuo kino klasikos iki šių dienų naujausiųjų. Abi renginio dienas „Comic Con Baltics“ lankytojai bus kviečiami dalyvauti įvairiuose su lietuvišku kinu susijusiuose žaidimuose, o kūrėjai – susipažinti su platformos teikiamomis galimybėmis, leisiančiomis filmų gyvavimo laikotarpį pratęsti jiems jau išėjus iš kino teatrų“, – pasakoja „AVAKA“ vadovas.

 

Per pirmuosius du praėjusius „Comic Con Baltics“ metus žiūrovams jau buvo pristatyti tokie vėliau didelio populiarumo sulaukę filmai kaip „Tarp pilkų debesų“, „Pelėdų kalnas“, „Širdys“, „Išgyventi vasarą“ ir kiti.

 

Nepaisant lietuviškų filmų pristatymo, rugsėjo 21-22 dienomis į „Comic Con Baltics 2019“ renginį Vilniuje atvykstančių lankytojų lauks susitikimai su pasaulyje garsiais aktoriais ir kūrėjais iš žinomiausių kino bei televizijos projektų. Taip pat – filmų premjeros renginio kino salėje, virtualios realybės, vaizdo žaidimų ir jiems skirtos moderniausios įrangos išbandymas, komiksai ir pasaulyje pripažinti jų piešėjai, cosplay pasirodymai, šeimų erdvė ir daug kitų, tiek suaugusiems, tiek mažiesiems skirtų pramogų.

 

Bilietus platina TIKETA.

 
Nuotraukos: Ievos Budzeikaitės.