LIETUVA

M. Repšys ir užgimstanti jaunoji kino žvaigždė Ž. E. Jakštaitė meilės dramoje „Bėgikė“ lapkritį pasirodys Lietuvos žiūrovams

Tarptautinius kino festivalius apkeliavęs naujausias Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ lapkričio 10 d. prisistatys Lietuvos žiūrovams. Jį pirmą kartą pamatyti bus galima Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“, o nuo lapkričio 19 d. „Bėgikė“ keliaus po šalies kino teatrus. Įtemptoje trilerį primenančioje meilės istorijoje pagrindinį vaidmenį atlieka Žygimantė Elena Jakštaitė, už šį darbą jau pelniusi prestižinį „Shooting Stars 2021“ apdovanojimą, o jos pradingusį vaikiną vaidina aktorius Marius Repšys.

 

Pagrindinė filmo herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad ji privalo kuo greičiau surasti Vytą. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“.

 

„Tai yra pirmas A. Blaževičiaus filmas, kur aš atlieku ne pagrindinį vaidmenį“, – juokauja M. Repšys, su režisieriumi dirbantis nuo studijų laikų ir sukūręs įsimintiną bei „Sidabrine gerve“ įvertintą vaidmenį ankstesniame A. Blaževičiaus filme „Šventasis“. „O jei rimtai, Žygimantei linkiu didžiausios sėkmės – ne vien „Shooting Stars“, bet ir dar didesnių apdovanojimų. Ji to verta, nes yra labai jautri, imli ir talentinga.“

 

Pagrindinę heroję Mariją vaidinusi aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė neslepia, kad tai buvo sudėtingas vaidmuo – įtemptas filmo veiksmas ir didžiulis dėmesys jos personažui pareikalavo daug pasiruošimo. „Tai buvo iššūkis – ir fiziškai, ir emociškai. Dabar pati žiūrėdama filmą stebiuosi, kaip tai padariau – buvo ir sudėtinga, ir smagu vienu metu. Nuo pat tos dienos, kai patvirtino mano vaidmenį, ėmiau ruoštis ne tik emociškai, bet ir fiziškai – gyvenime nesu bėgikė, tad teko daug treniruotis“, – pasakoja Ž. E. Jakštaitė.

 

Šių metų pradžioje už vaidmenį „Bėgikėje“ Žygimantė Elena Jakštaitė pateko tarp 10–ies daugiausiai žadančių Europos kino aktorių, renkamų tarptautinio tinklo „European Film Promotion“. Šios programos metu buvo pastebėti ir tokie žinomi aktoriai kaip Danielis Craigas, Rachel Weisz, Carey Mulligan. Dingusį pagrindinės herojės vaikiną Vytą vaidinantis Marius Repšys yra „Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Sidabrinės gervės“ laureatas, už vaidmenį pirmajame A. Blaževičiaus filme „Šventasis“ Lietuvių kino akademijos įvertintas kaip geriausias metų aktorius.

 

Filme „Bėgikė“ taip pat vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Laima Akstinaitė, Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), Valentinas Krulikovskis („Šventasis“), Viktorija Kuodytė („Miegančių drugelių tvirtovė“), ir kt. Filmo scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“), koprodiuseriai iš Čekijos: Vratislav Šlajer ir Jakub Košťál („Bionaut“). Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.