LIETUVA

Lietuvoje tapyto filmo pasaulinė premjera – Toronto kino festivalyje

Rugsėjį Kanadoje vyksiantis tarptautinis Toronto kino festivalis atskleidė šiemetinę programą, kurioje pirmą kartą bus pristatytas ir Lietuvoje tapytas režisierių DK Welchman (dar žinomos kaip Dorota Kobiela) ir Hugh Welchman filmas „Kaimiečiai“. „Oskarui“ už ankstesnį darbą „Jūsų Vincentas“ nominuoti režisieriai savo naujausiam filmui kurti pasirinko Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Serbijos dailininkus.

 

„Lietuviams puikiai pažįstamas ankstesnis režisierių darbas „Jūsų Vincentas“ tapo pirmuoju tapytos animacijos ilgametražiu filmu kino istorijoje. Jį pasaulyje pamatė 6 mln. žiūrovų. Antruoju savo darbu – filmu „Kaimiečiai“ – režisieriai išsikėlė dar aukštesnę kartelę: kadras po kadro, filmas aliejiniais dažais buvo nutapytas itin sudėtinga realistine maniera. Daugiau nei dvejus metus 70 dailininkų 4 studijose įvairiose šalyse dirbo prie šio nuostabaus kūrinio“, – pasakoja viena iš šio filmo prodiuserių Agnė Adomėnė („Art Shot“).

 

Filmo premjera vyks Specialiuosiuose pristatymuose – tai yra viena labiausiai prestižinių Toronto kino festivalio programų. Būtent šioje programoje pernai buvo pristatyti tokie filmai kaip „Vakarų fronte nieko naujo“ (rež. Edward Berger), „Fabelmanai“ (rež. Steven Spielberg), „Moterys kalba“ (rež. Sarah Polley) ir „Meniu“ (rež. Mark Mylod). Rugsėjo 7-17 d. vyksiantis Toronto kino festivalis yra vienas daugiausiai auditorijos sulaukiančių festivalių pasaulyje – jis kasmet pritraukia virš 480 tūkst. žiūrovų.

 

Filmas „Kaimiečiai“ – Nobelio prizą pelniusio Władysław Reymont klasikinio romano ekranizacija. Realistiniu stiliumi tapytame filme pasakojama apie jauną moterį Jagną, XIX a. pabaigos Lenkijos valstietę, kurią aplinkybės verčia tekėti už vyresnio turtingo vyro, nors ji myli kitą – jo sūnų. Lietuvos žiūrovai filmą „Kaimiečiai“ galės išvysti 2024-aisiais.

 

„Toronto kino festivalio misija – keisti žmonių požiūrį į pasaulį per kiną, ir ši filosofija artima mūsų širdžiai. Filmas „Kaimiečiai“ mums buvo dar viena atradimų kelionė, per kurią dar geriau pamatėme, kokias emocines išraiškas ir estetiką istorijos pasakojimui kine gali suteikti aliejinė tapyba. Taip pat džiaugiamės, kad pasauliui galėsime parodyti Reymonto parašytą galingą valstiečių gyvenimo istoriją, kuri, nepaisant pelnyto Nobelio prizo, iki šiol už Lenkijos ribų buvo ne itin žinoma. Negalėčiau įsivaizduoti geresnės vietos nei Torontas, kur šia istorija pirmą kartą dalinsimės su žiūrovais“, – sako filmo korežisierius ir prodiuseris Hugh Welchman.

 

„Neabejoju, kad ir naujasis režisierių filmas ir vėl bus įrašytas į kinematografijos istoriją, o mes džiaugiamės, kad galėjome būti jo dalimi čia, Lietuvoje. Tai, kad mus pasirinko įgyvendinti tokio sudėtingumo lygio animacijos kūrinį, yra didžiulis įvertinimas mūsų industrijai“, – pasakoja prodiuserė Agnė Adomėnė ir atskleidžia, kad vienai filmo sekundei sukurti kartais prireikdavo ir savaitės.

 

Filmą „Kaimiečiai“ kuria lenkų prodiuserių kompanija „BreakThru Films“, serbai „Digital Crafts“, koprodiusuoja lietuviai „Art Shot“. FIlmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.

 

Apie „Art Shot“

2012 metais įkurta animacijos gamybos kompanija „Art Shot“ prodiusuoja animacinius filmus vaikams ir suaugusiems. Jie sėkmingai pristatomi tarptautiniuose kino festivaliuose, yra pelnę apdovanojimų užsienyje ir Lietuvoje.