LIETUVA, PASAULIS

LIETUVIŲ OPERATORIUI SAULIUI LUKOŠEVIČIUI – PAGRINDINIS GERIAUSIO KINO OPERATORIAUS APDOVANOJIMAS „OSKARŲ” KVALIFIKACIJĄ TURINČIAME „RHODE ISLAND” FESTIVALYJE

Savaitgalį pasibaigusiame 24-ame tarptautiniame kino festivalyje „Rhode Island“ (JAV)

buvo įteiktas geriausio kino operatoriaus apdovanojimas Los Andžele šiuo metu studijuojančiam lietuvių kino operatoriui Sauliui Lukoševičiui už jo filmuotą trumpametražį filmą „Unfolded“ (liet. „Išsiskleidimas“).

 

Tarptautinis kino festivalis „Rhode Island“ patenka tarp dešimties geriausių Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančių filmų festivalių, yra labai vertinamas vietinės ir tarptautinės kino industrijos narių. Šiemet iš pateiktų daugiau nei 6,5 tūkst. filmų į konkursinę programą pateko virš 200. Tarp jų — net du S. Lukoševičiaus darbai – kartu su rusų režisieriumi Mikhailu Saburovu sukurtas filmas „Bound“ (liet. „Įkalintas“) ir „Unfolded“ (liet. „Išsiskleidimas“), nufilmuotas bendradarbiaujant su italų režisiere Cristina Picchi.

 

„Dar dabar sunku suvokti, kad šį apdovanojimą gavau būtent aš. Man tai išties labai reikšmingas ir svarbus profesinis įvertinimas, kurio sulaukiau pačiu tinkamiausiu laiku, žengiant savo pirmuosius žingsnius Holivude. Tai parodo, kad esu teisingame profesiniame kelyje ir kad savo darbais galiu prisidėti ir prie Lietuvos vardo garsinimo.“ – mintimis dalinosi operatorius S. Lukoševičius.

 

Filmas „Išsiskleidimas“, yra moters, besitikinčios užbaigti kelerius metus ją varginančius asmeninius santykius su antrąja puse portretas. Vis dėlto ne visus prisiminimus lengva palikti praeityje. Pagrindinė filmo herojė blaškosi tarp naujų galimybių ir nostalgijos praeičiai.

 

Tai bendras Lietuvos-Italijos bendradarbiavimo šalių sukurtas vaidybinis trumpametražis filmas, kurio filmavimai vyko dar 2017 metų rudenį Šiaurės vakarų Italijoje, Turino mieste. Filmą ko-prodiusavo Lukas Trimonis, spalvų korekcijas atliko kompanija MADSTONE (Jonas Sunklodas), filmavimuose dalyvavo šviesų dailinikas Gedrius Bukaitis, pirmasis operatoriaus asistentas Gediminas Jacikevičius, antrasis operatoriaus asistentas Mantautas Klimas, o filmą dalinai finansavo Lietuvos Kino Centras. Visai neseniai filmas buvo nominuotas ir italų Kino akademijos apdovanojimuose, kaip geriausias trumpametražis filmas.

 

Dar vienas S. Lukoševičiaus darbas, patekęs į prestižinį kino festivalį „Rhode Island“ – trumpametražis filmas „Bound“ (rež. Mikhail Saburov). Jame pasakojama asmeninė Sauliaus istorija, kupina jautrių išgyvenimų.

 

Keturias minutes trunkanti istorija buvo sukurta šį pavasarį, S. Lukoševičiaus studijų Amerikos kino institute (angl. „American Film Institute“, AFI) metu. Šiame filme pagrindinį vaidmenį atlieka Los Andžele gyvenantis lietuvis aktorius Mantas Valantiejus. Taip pat prie filmo įgyvendinimo aktyviai prisidėjo ir JAV Lietuvių Bendruomenė, kurios pagalba pavyko rasti antraplanį aktorių iš bendruomenės rato.

 

Ryto Allegro radijo interviu su Sauliumi Lukoševičiumi (08.14):

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000118194/ryto-allegro-operatoriaus-sauliaus-lukoseviciaus-laimejimai?time_start=3847

 

Festivalio interviu su režisieriais M.Saburov, C.Picchi, bei operatoriumi S.Lukoševičiumi:

https://youtu.be/yTkqCE0Kp84