LIETUVA

Lietuvių kino projektas pirmą kartą pateko į prestižinę Berlinalės koprodukcijos mugę

Berlyno kino festivalio metu vyksiančios koprodukcijos mugės rengėjai paskelbė šiemet joje pristatomus projektus, tarp kurių pirmą kartą atsidūrė lietuvių darbas. Iš daugybės pateiktų projektų tarp 34 atrinktųjų pateko būsimasis režisierės Marijos Kavtaradzės filmas darbiniu pavadinimu „Slow“. Vasario 12–16 d. šis projektas bus pristatytas šimtams tarptautinių prodiuserių, pardavimo agentų, platintojų, transliuotojų, finansuotojų ir įvairių fondų atstovams.

 

„Kalbant sporto terminais, galima sakyti, kad pirmą kartą istorijoje lietuviškas projektas pateko į A lygą. Praėjęs ypatingai reiklią, griežtą ir profesionalią atranką, būsimasis Marijos Kavtaradzės filmas atsidūrė tarp geriausiųjų – patekimas į Berlinalės koprodukcijos mugę iškart atkreipia visos kino industrijos žvilgsnius, uždeda kokybės etiketę, kuri atveria duris į tarptautinį finansavimą, festivalius ir platinimą. Čia patekus, apie būsimo filmo platinimo sėkmę galima ne tik teoriškai svajoti, bet jau ir praktiškai apie tai kalbėtis ir derėtis“, – džiaugiasi būsimo filmo prodiuserė Marija Razgutė („M–Films“).

 

Berlinalės koprodukcijos mugei atrinktų projektų geografija labai plati – čia prisistatys filmai iš 32 valstybių, nuo Argentinos, JAV, Australijos iki Irano ir Bangladešo. M. Kavtaradzės būsimas filmas – vienintelis projektas iš Baltijos šalių. Atrinktųjų sąraše atsidūrė ir 2021 m. „Auksinį lokį“ už filmą „Bad Luck Banging or Loony Porn“ pelnęs režisierius Radu Jude, ir daug kitų kine jau pasižymėjusių režisierių.

 

Marijos Kavtaradzės filmo „Slow“ pagrindiniai veikėjai – profesionali šiuolaikinio šokio šokėja Greta ir gestų kalbos vertėjas Dovydas. Jiedu susipažįsta dirbdami socialiniame–meniniame projekte, skirtame negirdinčiųjų paauglių integracijai į visuomenę. Kai jau atrodo, kad draugystė peraugs į romantinius santykius, Dovydas prisipažįsta – nors jis ir jaučia Gretai romantinius jausmus, tačiau yra aseksualus. Pagrindiniai herojai mėgina susikurti savo asmeninį intymumą ir atrasti jiems tinkamą būdą kurti santykius drauge.

 

Filmą „Slow“ numatoma išleisti 2023 metais, pagrindinius vaidmenis jame atliks aktorė, šokėja Greta Grinevičiūtė ir Kęstutis Cicėnas, čia taip pat filmuosis aktorė Rimantė Valiukaitė. Filmo režisierė ir scenarijaus autorė: Marija Kavtaradzė, operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė. Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.

 

„Slow“ – antrasis režisierės Marijos Kavtaradzės pilnametražis darbas. Jos pirmojo filmo „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo Italijos, Latvijos, Albanijos, Slovėnijos bei kitų šalių televizijos, taip pat Jungtinės Karalystės ir JAV namų kino platformos.

 

Berlinalės koprodukcijos mugė yra bendradarbiavimo platforma, skirta prodiuseriams, finansuotojams, pardavimo agentams, platintojams, transliuotojams ir fondų atstovams. Joje kasmet kviečiami dalyvauti tarptautinį potencialą turintys perspektyvūs projektai ir dalyviai be projektų, ieškantys, prie ko prisijungti koprodukcijai.