LIETUVA

Lietuviško animacinio serialo kūrėjai dovanoja Kalėdinį komiksą

Artėjančių švenčių proga lietuviško animacinio serialo kūrėjai dovanoja komiksą „Kur pradingo Kalėdos“, kurį nemokamai galima parsisiųsti arba žiūrėti internete platformoje Issu. Kuriama lietuviškas animacinis serialas taip pat keičia pavadinimą ir tampa BFF.

 

Trumpinys BFF reiškia geriausi draugai amžinai (angl. best friends forever) ir yra plačiai naudojamas vaikų kalboje. Šis pavadinimas pasirinktas orientuojantis į tarptautinę auditoriją, nes pagal trumpą filmuką „Pieno baras“ kuriamas pirmasis lietuviškas animacinis serialas bus skirtas ne tik Lietuvos publikai. Būsimo serialo herojai taip pat pervadinti: meškinas Mikas tampa Benu, voverė Sonata tampa Frida, o katinas Gabrielius – Fredžiu. Trys draugai kasdien susitinka kavineje „Pieno Baras“, kuri labai primena legendinę Vilniaus senamiesčio kavinę vaikams.

 

Trumpas filmukas  „Pieno baras“ buvo sukurtas 2020-aisiais režisierės Urtės Oettinger, scenaristės Marijos Kavtaradzes ir prodiuserės Agnės Adomėnės iš kompanijos „Art Shot“. Filmuko premjera įvyko festivalyje „Kino pavasaris“, jis taip pat apkeliavo daugybę tarptautinių animacijos festivalių. Būsimame seriale, kaip ir pilotiniame „Pieno bare“, kuriama nerūpestingos vaikystės nuotaika, įpinant vaikams svarbių pamokų – apie savo jausmus ir emocijas, apie draugus ir šeimą, apie kasdienybės iššūkius ir nuotykius.

 

Būtent apie tai ir yra serialo motyvais sukurtas šventinis komiksas „Kur pradingo Kalėdos“ – kaip prieš šventes visi skuba ir neturi laiko svarbiausiems dalykams – pabūti kartu ir pasimėgauti mažais džiaugsmais. Komikso idėjos autorės – Urte Oettinger bei Agnė Adomėnė, teksto autorė – Vaiva Rutkauskaitė, komikso piešinių autorė – Rasa Narkūnaitė. Komiksas prieinamas nemokamai platformoje issu.com https://issuu.com/bffkomiksas/docs/bff_v2_1_

 

Šiuo metu filmukas „Pieno baras“ yra prieinamas lietuviškose internetinėse platformose (zmonescinema.lt, kinofondas.lt , Go3, Telia TV filmų nuomoje, C Gates televizijoje), o serialas pagal šį filmuką – pačiame kūrybos įkarštyje. Animacinio serialo kūrimą remia Lietuvos kino centras (LKC). Pilotinė serija buvo sukurta taip pat remiant LKC bei Vakarų Danijos kino fondo.