LIETUVA

„KITA KŪRYBOS PUSĖ“ KITU KAMPU: „TAPK YOUTUBE GURU PER 3 VALANDAS“

AVAKA seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė“ šį kartą kiek kitu kampu: artėjant ramesniam vasaros sezonui pailsėkime nuo teisinio turinio ir pakalbėkime apie labiau praktiškus dalykus. Šiandieninis mūsų gyvenimas nei praktiškai nei  teoriškai  nebeįsivaizduojamas be interneto. Tenka prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos ir suspėti susiorientuoti mus supančioje virtualioje erdvėje. Šio progreso tiesiog negalime ignoruoti! O kaip kūrinių teisių turėtojams uždirbti iš internete platinamų kūrinių? Kaip gauti ekonominės grąžos ir pasinaudoti savo teise gauti atlygį?  
 
Kasdien girdime, kad internetas – vienas didžiausių iššūkių autorių teisių gynėjams, piratavimas įgavęs itin didelį mastą o priemonių jam pažaboti kol kas ne tiek ir daug. Nelegalus kūrinių prieinamumas internete neabejotinai mažina kūrėjų gautinas pajamas. Tačiau, žingsnis po žingsnio, randantis legalioms platformoms, aktyviau baudžiant pažeidėjus tikime, kad ilgainiui rezultatų rodikliai šioje sferoje įgaus vis šviesesnį atspalvį. Na, o kol kas kviečiame susipažinti ir išsamiau išgirsti apie legalias platformas ir galimybę iš to uždirbti.
 
Šį kartą apie YouTube – vieną didžiausių platformų, leidžiančių dalintis video vaizdais ir talpinti audiovizualinę produkciją. Ar filmų ir kitų kūrinių kūrėjams atlyginama? Kaip įmanoma uždirbti? Nepraleiskite praktinių pavyzdžių ir patarimais paremto seminaro „Kita kūrybos pusė“ gegužės 26 d. Vilniaus mokytojų namuose.
 
Seminaro lektorius Rokas Kondratas – vienas iš trijų Baltijos šalyse sertifikuotų YouTube kanalų specialistų, dirbantis su daugiau kaip 130 skirtingų tipų kanalais pasidalins savo įžvalgomis bei patarimais su Jumis. Nagrinėsime YouTube keliais aspektais: kaip platformą ir kaip uždarbio bei komunikacijos šaltinį. Seminaro pranešėjas palies šias temas: autorinės teisės, uždarbis, reklamos principai, kanalų nustatymai, analitika, sėkmės faktoriai, pavyzdžiai. 
 
Šį kartą ypatingai skatiname Jus užduoti išankstinius klausimus pranešėjui, kadangi, tai išskirtinė galimybė išsiaiškinti praktinius aspektus ir išmokti valdyti autorių teises virtualioje erdvėje! Kita Kūrybos pusė komanda Jus kviečia dalyvauti seminare ir atsakyti į pagrindinį klausimą “ar YouTube peržiūrų skaičius gali reikšti realų autorinį atlyginimą?“.
 
    AKTUALU:
  – Seminaras, kaip ir visuomet vyks Vilniaus mokytojų namuose Vilniaus g. 39, Vilniuje, gegužės 26d. 14       val. Dėmesio, atvykę į seminarą sekite nuorodas, šį kartą susitiksime kitoje nei įprastai salėje!
 
  – Išankstiniai klausimai:  klauskite iš anksto: el. paštu projektai@avaka.lt
  – Jei dar nespėjote užsiregistruoti atlikite registraciją: https://avaka.lt/seminarai.
 
Seminarų ciklas „Kita kūrybos pusė“ dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. 
 
Kviečiame dalyvauti!
 
 
Fotografija: Rokas Kondratas