LIETUVA, PASAULIS

KINOFONDAS.LT PLATFORMA PRISTATYTA VENECIJOS KINO FESTIVALIO METU

Rugsėjo mėnesį asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas dalyvavo Venecijoje vykusioje Europos VOD (Angl. Video on Demand) organizacijos pirmojoje konferencijoje, kurioje buvo pristatyta ne tik lietuviška kino platforma www.kinofondas.lt, bet ir diskutuota apie VOD platformų situaciją ir paplitimą Europoje, jų populiarumą, prieinamumą ir galimybes tarptautiniu mastu.

 

EUROVOD konferencija

EuroVOD konferencijoje, vykusioje paraleliai su Venecijos kino festivaliu, dalyvavo 48 dalyviai iš 35 skirtingų organizacijų (Netflix, MyMovies, CNC, Europian Commission, Deutsche Kinamathek, European Audiovisual Observatory ir kt.). 4 dienas vykusiame renginyje pristatytos 24 VOD platformos, veikiančios 18-oje Europos šalių. Kalbėta apie piratavimo problematiką, skaitmeninę rinkodarą ir technologines naujoves, legalių platformų technines galimybes, pristatytos legalios kino platformos.

 

 

Darius Vaitiekūnas

„Bet kuriai legaliai veikiančiai VOD platformai yra labai svarbu pristatyti savo žiūrovams kuo platesnį ir įdomesnį turinį, dėl to buvo labai naudinga užmegsti ryšius su kitomis Europos VOD platformomis. Pirmoji tokio pobūdžio VOD konferencija buvo puiki proga pasidalinti patirtimi ir gauti daug naudingos informacijos, vystant ir tobulinant KinoFondas.lt. Neabejoju, kad toks bendradarbiavimas duos gerų rezultatų ir netrukus galėsime pristatyti savo žiūrovams išplėstą Europos kino repertuarą“ – apie susitikimą sakė AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

 

Susitikimai ypač svarbūs didinant konkurencingumą Europoje, dalinantis praktika ir mezgant tarptautinius ryšius audiovizualiniame sektoriuje. Sekantis EuroVOD narių susitikimas planuojamas 2019 m. vasario 6-9 dienomis Berlyne, Berlyno kino festivalio metu.

 

Kino Fondas EuroVOD nariu tapo 2017 m.

 

Daugiau informacijos: http://bit.ly/2PdFt9P