LIETUVA

KINAS KALBA: LIETUVIŠKO KINO VAKARAI SU KINO KŪRĖJAIS

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidarytas atviras kino peržiūrų ir susitikimų su kino kūrėjais ciklas „Kinas kalba“. Nemokamos kino peržiūros vyks kas antrą savaitę vasario-balandžio ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Repertuare – populiariausi lietuviški filmai, prienami legalioje kino platformoje kinofondas.lt.

 

Kino žiūrovai turės progą išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, režisierių Pavelo Debskio (Pawel Debski) ir Anės Magnusen (Anne Magnussen) animacinį dokumentinį filmą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas”, režisieriaus Ernesto Jankausko dramą „Čia buvo Saša”, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian shorts” trumpametražių filmų programą ir dar daugelį kitų.

 

Prieš kiekvieną kino seansą kino kūrėjus kalbins kino ir televizijos aktorius Mindaugas Papinigis, žiūrovams gerai pažįstamas iš tokių filmų kaip „Zero“, „Redirected“ bei televizijos serialų „Laisvės kaina. Partizanai“, „Pasmerkti“, „Paveldėtoja“.

 

Vasario 13 d. susirinkusieji turėjo progą pamatyti pirmąjį ciklo filmą – režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą apie legendinį lietuvių fotografą Vitą Luckų  –  „Meistras ir Tatjana“.

 

Pristatydama filmą dokumentinio kino kūrėja pasakojo, kaip gimė mintis sukurti filmą: „Man šis filmas yra nepaprastai brangus. Aš su juo užaugau ir subrendau. Pirmą kartą apie Vitą Luckų išgirdau, kai man buvo devyniolika metų, kai dar net negalvojau, kad kursiu filmus.“

 

Aktorius Mindaugas Papinigis džiaugėsi, kad istorija apie legendinį konceptualios fotografijos pradininką, fotografą Vitą Luckų subūrė gausią auditoriją iš pirmojo susitikimo: „Mane nustebino žiūrovų aktyvumas pačio pirmo renginio metu. Tai įkvepia daryti toliau, nes jaučiu, kad yra poreikis ir noras žiūrėti lietuviškus filmus!“

 

Nemokamos kino peržiūros ir susitikimai prasideda 17:30 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje V aukšte. Renginių ciklą organizuoja asociacija AVAKA įgyvendinant projektą „Kino Fondas“.

 

Daugiau informacijos: http://bit.ly/2KeCGdq