LIETUVA

ĮTEIKI LIETUVOS KINEMATOGRAFININKŲ SĄJUNGOS PDOVANOJIMAI

Gruodžio 15 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje įteikti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai. Apdovanojimai organizuoujami jau 19-us metus.

 

Pagrindinis prizas už reikšmingiausią Kinematografininkų sąjungos nario sukurtą kūrinį atiteko režisieriui Arūnui Mateliui už dokumentinį pilnametražį filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Planuojama, kad filmas kino teatruose startuos jau vasario 9 d., o pasaulinė premjera įvyko dar spalio mėnesį, A klasės Varšuvos kino vestivalyje.

 

Gyčiui Lukšui įteiktas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus pdovanojimas „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“.

 

Specialieji apdovanojimai įteikti režisieriui Ilja Bereznickui už animacininį filmą „Ne ožkoje laimė“ bei kino kritikei Rasai Paukštytei už Lietuvos kino kūrėjų leidinį „Lietuvos kinematografininkai“.

 

Apdovanojimų komisija: kino kritikė Nijolė Andrijauskienė, kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, kino dailininkė Janina Krasauskienė, animacinio kino kūrėja Jūratė Leikaitė ir dokumentinio kino režisierius Linas Mikuta.

 

Apdovanojimų rėmėjai: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

 

Informacinis partneris: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.