LIETUVA

HOLIVUDO LEGENDA BARRY PRIMUS VILNIUJE SUBŪRĖ GARSIUS LIETUVOS IR UŽSIENIO AKTORIUS, REŽISIERIUS

Rugpjūčio 4-10 dienomis Lietuvoje jau antrą kartą viešėjo garsus Amerikos režisierius ir aktorius Barry Primus.

 

Profesionalaus meno namuose „House of Puglu“  DirectorsLab ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA subūrė garsius Lietuvos aktorius bei režisierius į analogo Lietuvoje neturinčius mokymus aktoriams bei režisieriams, prodiuseriams.

 

Vyko dvejos dirbtuvės – aktoriams bei kino režisieriams, prodiuseriams, kuriose dėstytojas tapo tikru dalyvių įkvėpėju ir motyvatoriu. Amerikiečių aktorius mokymams naudojo tokių meistrų kaip Lee Strasberg, Sandy Maisner, Stella Adler technikas.

 

Aktoriai kūrybinių dirbtuvių metu koncentravosi į metodiką, naujus vaidybos įrankius, mokėsi įsijausti į vaidmenis vaidindami filmų scenas. Barry P. akcentavo, kad kiekvienas aktorius turi išgyventi emociją, o ne vaidinti. Įvairios vaidybos technikos mokė aktorius ne tik įsigilinti ir pažinti scenos partnerį, tačiau ir įsigilinti į patį save. Tai mokymai, privertę visus ir juoktis, ir verkti.

 

Režisieriai 3-ijų dienų mokymuose buvo mokomi tarpusavio santykio tarp režisieriaus ir aktoriaus sukūrimą, susikalbėjimo su aktoriais kūrimą. Režisieriai mokydamiesi pažinti aktorius patys vaidino ir režisavo filmų scenas.

 

Per 50 metų Barry Primus suvaidino apie 50 filmų ir dirbo su Martin Scorsese, Sydney Pollack, Mark Rydell, James Toback ir Roger Vadim. Barry P. yra filmo „Meilužė“, kuriame vaidino  Rober De Niro, režisierius ir scenarijaus bendraautorius.

 

Reportažą apie mokymus žiūrėkite čia >>>