LIETUVA

GRUODŽIO 15 D. PAAIŠKĖS LIETUVOS KINEMATOGRAFININKŲ SĄJUNGOS APDOVANOJIMO LAUREATAS

Gruodžio 15 d. 17:30 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau devynioliktą kartą bus paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). 

 

Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbs savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau devintus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams.

 

Vakaro svečiams specialią muzikinę programą dovanos norvegų baritonas Stein Skjervold ir pianistas Rokas Zubovas.

 

Kam šiemet įteikti Kinematografininkų sąjungos apdovanojimą, sprendė komisija, kurioje – penki kino profesionalai: kino kritikės Nijolė Andrijauskienė ir Auksė Kancerevičiūtė, kino dailininkė Janina Krasauskienė, animacinio kino kūrėja Jūratė Leikaitė ir dokumentinio kino režisierius Linas Mikuta.

 

2016 metais Sąjungos apdovanojimo laureatu tapo režisieriaus Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys“ už jautrų ir brandų pasaulio matymą. Specialiaisiais diplomais buvo pažymėti: režisieriaus Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“ – už naujos lietuviško kino dramaturgijos paieškas, ir režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Prisimenu motinos balsą“ – už profesionalų ir įtaigų išskirtinės asmenybės kino portretą.

 

Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Apdovanojimo rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

Lietuvos kinematografininkų sąjungos informacija