LIETUVA

FILMUS INTERNETE ŽIŪRĖK RAMIA SĄŽINE

Kas Jums yra kinas? – „Pramoga, menas, laisvalaikis“ – atsakytų ne vienas kino mylėtojas.
Kas Jums yra kinas? – „Mano intelektinės veiklos rezultatas ir mano pragyvenimo šaltinis“
 – šnekėtų kino kūrėjai bei kino platintojai. 
Tam, kad kinas ir toliau džiugintų visuomenę, turime už šią pramogą deramai atsilyginti. Menas nėra nemokamas.
 
Spalio 27 d. AVAKA seminaro „Kita kūrybos pusė“ metu kino mylėtojai bus supažindinti su alternatyva „piratavimui“ – legaliomis tiek mokamomis tiek nemokamomis platformomis, o kino kūrėjams bus suteikta informacija apie galimybes kaip apginti savo teises. Tiek vartotojai, tiek kūrėjai sužinos apie Lietuvoje egzistuojančias legalias platformas internete. 
 
Neretai visuomenėje pasigirsta kalbos, kad „aš myliu kiną, gerbiu jo autorius, tačiau esu priverstas nelegaliai žiūrėti filmus internete, kadangi nėra galimybių to daryti legaliai“. STOP. Norime paneigti šį mitą ir informuoti, kad kiną GALIMA žiūrėti legaliai tokiu būdu neatimant iš kūrėjų jiems priklausančio atlygio už tai, o nelegalių svetainių valdytojams užkertant kelią lobti iš svetimų pinigų. 
 
Šį kartą seminaro metu su Jumis bendraus trys pranešėjai. Vienas jų – Vytas Simanavičius (INAC) apžvelgs egzistuojančias teisėtas ir neteisėtas prieigas internete, patars kaip jas atpažinti bei pažers stulbinančių skaičių kiek uždirba piratai. Seminaro metu sužinosite kur kreiptis, kad jūsų filmai nebūtų platinami neteisėtai ir apie galimybės užkirsti tam kelią. 
Siekiant mažinti „piratavimą“ neatsiejamai turime kurti galimybes kiną žiūrėti teisėtai. Apie šias pastangas ir nuveiktus darbus kalbės Kino pasakos atstovas Giedrius Gudaitis ir AVAKA Kino fondo projekto vadovė Lina Buzelytė, pristatydami Lietuvoje veikiančias legalaus turinio platformas: e-kinopasaka.lt ir Kino fondas.
 
E.kinopasaka.lt  – tai pirmoji Lietuvoje platforma, veikianti „kino teatro internete“ principu, kuri legalų turinį internete vartotojams gali pasiūlyti jau premjerinę filmo savaitę (tuo pat metu kaip ir kino teatre). Pasak Giedriaus Gudaičio atsiskaitymas už kiekvieną peržiūrą atskirai suteikia galimybę užtikrinti deramą atlygį autoriams bei teisių turėtojams.
 
„Radome būdą kaip nugalėti „piratavimą!“ – teigia Lina Buzelytė ir skatina lietuviškus filmus žiūrėti internete svetainėje kinofondas.lt.Kino fondas – tai lietuviško kino archyvas vienoje vietoje – galite peržiūrėti ne tik filmus, bet ir rasti informaciją apie filmų kūrėjus, aktorius, nuotraukas iš filmavimo aikštelės.
 
 
Tema: „Kūriniai skaitmeninėje erdvėje“.
Pranešėjai: Vytas Simanavičius (INAC); Giedrius Gudaitis (Kino Pasaka); Lina Buzelytė (AVAKA „Kino fondas“)
Data: spalio 27 dieną nuo 14 val.;
Trukmė: iki 3 val.;
Vieta: Seminaras vyks Vilniaus mokytojų namų „Mažojoje salėje“  II aukšte, sekite nuorodas;
Išankstiniai klausimai: išankstinius klausimus galite užduoti iš anksto el. paštu projektai@avaka.lt;
Registracija: Jei dar nespėjote užsiregistruoti, tai galite padaryti: https://avaka.lt/seminarai; 
Sertifikatai: Jeigu pageidaujate, kad Jums būtų išrašytas sertifikatas, apie tai prašome iš anksto informuoti el. paštu projektai@avaka.lt. 
 
Seminaras nemokamas!
 
Projektas „Kita kūrybos pusė“ dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą.