LIETUVA

Filmų kūrimo festivalis ODISĖJA72 kviečia dalyvauti iššūkių nebijančius kino kūrėjus

Šiemet jau penktą kartą vyks Lietuvoje atitikmenų neturintis filmų kūrimo festivalis „ODISĖJA72”, kuris kviečia dalyvius varžytis 72 valandų trumpametražių filmų kūrimo iššūkyje bei kino kūrybos mokytis edukacijos savaitės renginiuose. 

 

„Kiekvienais metais ODISĖJA72 festivalis ir jo metu vykstantis iššūkis tampa švente kino ir video kūrėjams. Vienu metu daugiau nei 40 komandų kuria filmus visoje Lietuvoje ir įrodo, kad net ir per tris paras sukurtas filmas yra vertas apdovanojimų ir didžiojo ekrano. Džiaugiamės, kad festivalis kiekvienais metais auga ir pritraukia vis daugiau jaunų ir profesionalių kūrėjų, norinčių priimti filmų kūrimo iššūkį”, – teigė festivalio vadovė Avelina Markevičiūtė.

 

Unikalaus filmų kūrimo iššūkio metu dalyvių komandos turės ne daugiau kaip 72 valandas sukurti filmams. Geriausi iš jų bus apdovanoti prizais, skatinančiais tolimesnę audiovizualinę kūrybą. Prizinio fondo vertė daugiau nei 20 000 eurų. Renginio metu, filmų kūrimo klausimais komandas konsultuos kino industrijos profesionalai – kino režisierius Romas Zabarauskas, kino ir teatro režisierius Justinas Krisiūnas, režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, režisierė Lina Lužytė ir kiti.

 

Edukacijos savaitės renginiuose praktinius mokymus ves taip pat gerai žinomi Lietuvos ir užsienio kino profesionalai. Rugsėjo 15-16 dienomis praktines komedijų rašymo dirbtuves ves amerikietis Steve Kaplan, dirbęs su tokiomis kompanijomis kaip „HBO” ir „Disney”. Kino operatorius Mantas Šatkus rugsėjo 14 ir 15 dienomis ves du atskirus apšvietimo mokymus pradedantiesiems ir profesionalams, norintiems gilinti žinias. Norintiems išmokti geriau valdyti savo balsą, kino ir teatro aktorė Aldona Vilutytė rugsėjo 13 ves seminarą apie viešąjį kalbėjimą, minčių formulavimą ir kitas sudedamąsias viešojo kalbėjimo dalis. 

 

Dalyvių registracija į filmų kūrimo iššūkį vyksta iki rugsėjo 12 d. Daugiau informacijos apie festivalį bei registraciją į renginius galima rasti galima puslapyje www.odiseja72.lt

 

Festivalį „Odisėja72” organizuoja video agentūra „Turbo”, pagrindinis festivalio rėmėjas Lietuvos kultūros taryba, rėmėjai LATGA, AVAKA ir Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis partneris LRT.