LIETUVA

Filmas „Tu man nieko neprimeni“ – pretendentas į europietiškųjų „Oskarų“ nominacijas

Belaukiant rugsėjo 22-ąją Lietuvoje įvyksiančios Marijos Kavtaradze filmo „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) premjeros, jo komanda sulaukė dar vieno tarptautinio pripažinimo. Europos kino akademija filmą atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą. M. Kavtaradze filmas potencialių nominacijų atrankoje dalyvaus iškart penkiose kategorijose: geriausio Europos filmo, režisieriaus, scenarijaus autoriaus, aktorės ir aktoriaus.

 

„Toks didžiulis svarbiausių Europoje kino apdovanojimų dėmesys mus labai nudžiugino – filmo kūrybinė komanda verta kiekvienos nominacijų kategorijos. Jau nuo pat pasaulinės premjeros „Sundance“ festivalyje filmas buvo pastebėtas ir pelnytai įvertintas – Marija iškart pelnė geriausios režisierės apdovanojimą, o toliau keliaudamas per pasaulį, „Tu man nieko neprimeni“ renka itin šiltus ir pozityvius atsiliepimus. Labai gera bei ne taip jau ir dažna yra tai, kad šįkart ir kritikų, ir kino profesionalų, ir žiūrovų nuomonės apie filmą sutampa: jos – gausios komplimentų ir palaikymo“, – pasakoja filmo prodiuserė Marija Razgutė („M-films“).

 

Į Europos kino apdovanojimų atrankos sąrašus filmas „Tu man nieko neprimeni“ pateko kartu su Kanų kino festivalio „Auksinės palmės šakelės“ laimėtoju „Anatomy of Fall“ (rež. Justine Triet), Kanų žiuri prizą pelniusiu „Fallen Leaves“ (rež. Aki Kaurismäki) ir kitais žinomais vardais ir pavadinimais. Dėl nominacijų penkiose kategorijose varžosi 19 Europos filmų.

 

Nuo 1988 m. vykstančiuose Europos kino apdovanojimuose kasmet skelbiami geriausi Europos filmai ir kūrėjai. Dabartiniame apdovanojimų etape Europos kino akademijos valdyba atrinko filmus, kuriuos jos nariai įvardijo kaip vienus geriausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių. Kitame etape 4 600 Akademijos narių žiūrės atrinktus filmus ir lapkričio 7 d. paskelbs galutinius nominantus, o gruodžio 9 d. laimėtojai bus apdovanoti Berlyne vyksiančiuose 36-uosiuose Europos kino apdovanojimuose.

 

Filmas „Tu man nieko neprimeni“ nuo pasaulinės premjeros prestižiniame „Sundance“ (JAV) festivalyje jau apkeliavo tarptautinius Stambulo (Turkija), Sidnėjaus (Australija), Karlovi Varų (Čekija), Taipėjaus (Taivanas), „Atlantidos“ (Maljorka, Ispanija), „Naujųjų horizontų“ (Vroclavas, Lenkija), Durbano (Pietų Afrikos Respublika) kino festivalius ir tai – tik pradžia. „Iki premjeros Lietuvoje mūsų žiūrovams turėsime dar daugiau didelių tarptautinių naujienų“, – atskleidžia prodiuserė M. Razgutė.

 

Intymioje meilės istorijoje „Tu man nieko neprimeni“ šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų užsimezga švelnus ryšys, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

 

Ko gero, laukiamiausią šių metų lietuvišką filmą Lietuvos kino teatruose bus galima išvysti jau šį rudenį, nuo rugsėjo 22 d. Lietuviškas filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Ky_I3UnalPw. Filmo „Tu man nieko neprimeni“ režisierė Marija Kavtaradze taip pat yra ir jo scenarijaus autorė, filmo operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“). Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, jis kuriamas bendra gamyba su Ispanija ir Švedija.

 

Šis filmas – antrasis Marijos Kavtaradze pilnametražis darbas. Jos pirmojo kūrinio „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo Italijos, Latvijos, Albanijos, Slovėnijos bei kitų šalių televizijos, taip pat Jungtinės Karalystės ir JAV namų kino platformos.

 

Apie „M–Films“

 

2008 m. įkurta kino gamybos kompanija „M–Films“ prodiusuoja vaidybinius bei animacinius filmus, kurie sėkmingai pristatomi svarbiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, ne vienas jų apdovanotas Nacionaliniais Lietuvos kino apdovanojimais bei „Sidabrinėmis gervėmis”. Kompanija prodiusuoja jaunosios kartos Lietuvos režisierių – Marijos Kavtaradzes („Išgyventi vasarą“, „Tu man nieko neprimeni“), Andriaus Blaževičiaus („Šventasis“, „Bėgikė“), Karolio Kaupinio („Nova Lituania“), Vytauto Katkaus („Uogos“) – filmus, o taip pat dirba su tarptautinės bendros gamybos projektais.