LIETUVA

Filmą „Drugelio širdis“ rekomenduoja žiūrėti ir vaikams, ir tėvams

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams ir visai šeimai „Drugelio širdis“ jau rodomas Lietuvos kino teatruose ir sulaukia šilčiausių publikos atsiliepimų.

 

 „Aš nepamenu, kada žiūrėjau lietuvišką filmą vaikams arba visai šeimai, kuris šitaip įtrauktų nuo pirmų kadrų ir nepaleistų iki paskutinių akordų. „Drugelio širdį“ reikia pamatyti ir vaikams, ir tėvams, į jo seansus turėtų plūsti klasės, mokytojai,“ – po filmo išankstinės premjeros sakė TV laidų vedėja, žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva. „Filmas apie draugystę. Apie tikrąsias vertybes. Apie vieną skaudžiausių vaikystės traumų – patyčias. Apie tėvų vaidmenį auginant vaikus Žmonėmis. Kaip tai SVARBU. Neįtikėtinai puiki vaikų vaidyba (ypač sužavėjo Rugilę įkūnijusi Vilnė), fantastiškas operatorių darbas, be galo gražūs vaizdai – ypač iš Kėdainių (nepykit, objektyvi būti tuo klausimu negaliu, nes taip faina buvo vėl pamatyt ekrane vaikystės vietas).“

 

Aktorė ir radijo laidų vedėja Aistė Diržiūtė taip rašė po filmo premjeros:  „Būna, atsitinka tokie įkvepiantys ir kažkaip apvalantys netikėtumai. Ateini į filmą ir tikiesi tiesiog mielo kūrinio, tačiau jau nuo vidurio ašaroji su šypsena iš grožio ir nostalgijos užplūstančios, atpažįstant vaikystės vasaras, pievas, gulėjimus ant žolės ir debesų stebėjimą. Ir tokia šiluma plūste plūsta stebint draugystės gimimą, pirmas simpatijas ir tėvų ryšį. Ir tiek daug meilės norisi duoti kiekvienam, apkabinti ir pasakyti, jog viskas bus gerai. Šiom dienom taip neišpasakytai reikia šilumos, tad kviečiu ne tik vaikus, o visus, kurie dar tą vaiką širdyje nešiojasi.“

 

 „Drugelio širdis“ –  nuoširdus, šiltas ir jautrus pasakojimas visai šeimai apie gerumą ir apie sugebėjimą žmoguje pamatyti žmogų, nepaisant skirtumų. Vilnės ir Elijo draugystė ekrane buvo tokia tvirta ir tyra, kad aš ja visiškai patikėjau, ir ją išsinešiau savo širdyje. Ta visa istorija, tokia pilna meilės ir tikėjimo gerumu, sujaudino iki ašarų. Ačiū, Inesa Kurklietyte, už nuostabią išgyventą istoriją, kurios taip seniai laukiau, ir kurios mums visiems taip reikėjo!“ – savo socialiniame tinkle dalinosi kino platintoja Jolanta Germanavičiūtė.

 

Rašytoja Lina Ever taip rašė po filmo: „Nuostabus filmas, švelnus, jautrus, įtikinantis, gražiai nufilmuotas, suvirpinantis švelniai dūšią kaip drugelio plazdėjimas. Mažųjų aktorių vaidyba labai profesionali ir įtikinama, dialogai žaismingi ir šiuolaikiški, tipažai atpažįstami. Mano vienuolikmetis iš pradžių muistėsi ir kikeno, bet paskui surimtėjo, mačiau kaip įvairios emocijos slenka jo veidu. Patiko, linktelėjo po filmo, ir mes dar ilgai aptarinėjome įvairius pamatytus niuansus. Būtinai nueikite pažiūrėt su savo mokykliniais vaikais ir galbūt pasikalbėsite apie tai, kam dienų tėkmėje vis nerandate laiko ar progos.“

 

Gerų žodžių ir rekomendacijų negaili ir žiūrovai, jau pamatę filmą kino teatruose: „O kieno širdis turi visa kūrybinė komanda, kad sukūrė tokį ypatingą filmą? Tokio gėrio, grožio ir tyrumo jau seniai nematėme ekranuose. Ačiū!“, – komentavo moteris filmo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“. „Ačiū už puikų filmą. Buvau su sūnumi labai patiko ir jam filmas. Kiekvienas gyvenimas – tai pastangos ir kova už teisę būti pačiu savimi“, – paliktas kitos gerbėjos komentaras.

 

 „Drugelio širdis“ šiuo metu rodomas visuose Lietuvos kino teatruose. Filmo režisierė ir scenarijaus autorė – Inesa Kurklietytė, scenarijaus bendraautorė – Modesta Jurgaitytė, filmo operatorius – Viktoras Radzevčiius, dailininkė – Anželika Šulcaitė,  kostiumų dailininkė – Neringa Keršulytė, kompozitorius – Jonas Jurkūnas, prodiuserė – Živilė Gallego iš „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Vaidina: Elijas Malinauskas, Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Vincentas Švedas, Matas Vaičekauskas, Rokas Mizeikis, Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė, Julius Žalakevičius, Domantas Starkauskas.

 

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.