LIETUVA

„Drugelio širdis“ – didžiuosiuose vaikų filmų festivaliuose Nyderlanduose, Belgijoje ir Vokietijoje

Šią savaitę Inesos Kurklietytės filmas „Drugelio širdis“ bus parodytas Amsterdame, Miunsteryje ir Pietų Vokietijoje, o lapkričio pradžioje – Belgijoje. Filmas „skraido“ po festivalius ir įkvepiančią žinutę – kad draugystė augina sparnus – siunčia jaunąjai Europos publikai. Lietuvos kino teatrus filmas išvys 2022-aisiais.

 

Šiandien „Drugelio širdies“ premjera įvyks didžiausiame žiūrovų skaičiumi ir labiausiai kino industrijos žmonių vertinamame festivalyje „Cinekid“ Amsterdame. I.Kurklietytės filmas bus parodytas dviejuose seansuose, skirtuose vaikams ir jaunuoliams. „Cinekid“ festivalis rengiamas jau daugiau nei 30 metų, kasmet vaikams ir jaunuoliams skirtus filmus žiūri virš 60 tūkst. žiūrovų 37-iuose kino teatruose visuose Nyderlanduose.

 

 „Drugelio širdis“ bus parodytas ir festivaliuose Šiaurės ir Pietų Vokietijoje: 39-ajame Miunsterio vaikų filmų festivalyje bei vaikų ir jaunimo filmų festivalyje Švabijos Gmiundo mieste.

 

Lapkričio pabaigoje lietuviškas vaikiškas filmas turės premjerą ir Belgijoje, Briuselyje vykstančiame 15-ame vaikų ir jaunimo festivalyje “Filem’ON”.

 

Juostos „Drugelio širdis“ pagrindinis herojus – Juozapas (vaidina Elijas Malinauskas), kuris yra ypatingas. Dėl jo pomėgių ir kiek kitokios išvaizdos, jo santykiai su vietiniais vaikais nėra labai geri, o ypač Juozapo nemėgsta „kiečiausias“ iš vaikų – Benas (vaidina Mindaugas Balabonas). Kai į miestelį atsikrausto guvi ir drąsi mergaitė Rugilė (vaidina Vilnė Konstancija Abukevičiūtė), Juozapas su ja susidraugauja, kartu patiria daug nuotykių ir vienas kitam užaugina sparnus. Labai svarbi „Drugelio širdyje“ yra ir gamta: pievos, upelio pakrantė, apleistas dvaras – tai vaikų žaidimų aikštelės, kuriose galioja savos taisyklės. Vabalų pasaulis, į kurį taip įnikęs gamtininku norintis tapti herojus Juozapas, atkartoja ir žmonių gyvenimą – visi skirtingi, bet visi ieško sau vietos po saule.

 

Filme taip pat vaidina aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti. Juostą nufilmavo operatorius Viktoras Radzevičius. Scenarijaus autorės – Modesta Jurgaityte bei Inesa Kurklietytė.

 

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.