LIETUVA

AVAKA JAU 3-IUS METUS IŠ EILĖS APDOVANOJA SCANORAMA FESTIVALIO JAUNUOSIUS KŪRĖJUS

4-ojo Europos Šalių forumo „Scanorama“ festivalio uždarymo Vilniuje metu buvo apdovanoti trumpametražių filmų konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ laimėtojai, kurioje dėl geriausio Lietuvos autorių trumpametražių filmo vardo varžėsi 5 Lietuvių autorių darbai: „8 minutės“ (rež. Dovilė Šarutytė), „Batas“ (rež. Airidas Janušauskas), „Kupranugaris“ (rež. Laurynas Bareiša), „Šaknys karčios“ (rež. Domas Petronis), „Visi pasiilgo Prano Ivanausko“ (rež. Vygantas Bachmackij).
 
Geriausio Lietuvos trumpametražio filmo apdovanojimas įteiktas Dovilei Šarutytei už filmą „8 minutės“. Autorei įteiktas jau trečius metus iš eilės festivalį remiančios Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtas 3000 Eur vertės pinigins prizas.  
 
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ direktorius Darius Vaitiekūnas įteikdamas prizą džiaugėsi asociacijos galimybe prisidėti prie jaunųjų menininkų kūrybos bei sklaidos, motyvavo kurti lietuvišką kiną: „Labai vertiname mūsų bendradarbiavimą su „Scanorama“ ir puiku, kad jau trečius metus galime prisidėti prie geriausių Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų skatinimo. Po konkursinės programos peržiūros su kolegomis balsavome, kas turėtų laimėti AVAKA prizą, dėl to yra labai smalsu sužinoti, ar mūsų spėjimai sutapo su komisijos narių nuomone. Bet kuriuo atveju tikiu, kad AVAKA įsteigtas prizas bus paskatinimas kūrėjams toliau kurti ir puoselėti Lietuvos kinematografijos mokyklą“.
 
Piniginis prizas yra skiriamas iš AVAKA Socialinio – kultūrinio fondo, siekiant paskatinti Lietuvos jaunuosius kino kūrėjus toliau gilintis į Kino meną ir puoselėti Lietuvos kinematografinę kultūrą. 
 
Tuo pačiu AVAKA visus „Scanorama“ žiūrovus, pasibaigus kino festivaliui, kviečia iš kino teatro salės persikelti į virtualią lietuviško kino erdvę – www.kinofondas.lt, kurioje yra daugiau nei 260 lietuvių autorių sukurtų audiovizualinių kūrinių, prieinamų Jums patogiu metu. 
 
Sekite mūsų naujienas Kino fondo bei AVAKA Facebook paskyrose!