LIETUVA, PASAULIS

ATVIRA DISKUSIJA SU NANCY BISHOP IR KIM SWANSON: AKTORIŲ ATRANKA, PERŽENGIANTI VALSTYBIŲ SIENAS

Pastaraisiais metais JAV kuriamuose filmuose vis daugiau pagrindinių vaidmenų atitenka europiečiams. Aktorių atrankai peržengiant valstybių ir net žemynų sienas, JAV atrankos režisieriai medžioja talentingus britus, airius, anglakalbius kitų šalių aktorius, o europinio kino aktorių atrankos specialistai vis dažniau pasitelkia efektyvią amerikiečių aktorių atrankos sistemą.

 

„Emmy“ apdovanojimus pelniusios gildijos „The Casting Society of America“ atstovės Nancy Bishop ir Kim Swanson, dirbančios ir Amerikoje, ir Europoje, lapkričio 10 d., Vilniuje, pasidalys ta aktorių atrankos informacija, kuri paprastai lieka už uždarų durų. Profesionalūs ir pradedantys aktoriai daugiau sužinos apie galimybes išplaukti į platesnius vandenis, o režisieriai, prodiuseriai, esami ir būsimi aktorių atrankos specialistai, agentai ir kiti kino industrijos dalyviai – kaip efektyviau atsirinkti aktorius ir pasitelkti tarptautines galimybes.

 

Lietuvos aktorių atrankos režisieriai – Kristina Kolytė („Editos kastingas“), Dalia Survilaitė, Donatas Šimukauskas („Aktorių agentūra“) – pasidalys savąja patirtimi Lietuvoje.

 

Nancy Bishop – „The Casting Society of America“ Europos tarybos pirmininkė, dirba gildijos atstovybėse Londone bei Prahoje. Nancy kaip aktorių atrankos režisiere pasitiki žymūs prodiuseriai bei režisieriai, tarp jų Ridley Scottas, Bradas Birdas, Romanas Polanskis. Naujausiame darbe „Ophelia“ (2018) vaidino Clive’as Owenas, Naomi Watts, Daisy Ridley, filmas pristatytas Sandanso kino festivalyje. Už aktorių atranką filmui „Anos Frank istorija“ nominuota „Emmy“ apdovanojimui. Pradėjo karjerą kaip aktorė ir režisierė, yra įkūrusi kino vaidybos kursą Prahos kino mokykloje ir išleidusi dvi knygas aktoriams apie dalyvavimą atrankose.

 

Kim Swanson – „The Casting Society of America“ aktorių atrankos režisierė, turinti savo atstovybes Los Andžele ir Sent Luise. Jau pirmieji du projektai, prie kurių ji dirbo, pelnė „Emmy“ apdovanojimus. Jos patirtis – daugiau kaip 500 įvykdytų įvairaus metražo ir žanro filmų ir muzikos klipų projektai. Kim užsakovai: CNN, CNBC, NBC, FOX, „Warner Bros“, „Sci-Fi Channel“. Pradėjusi karjerą kaip profesionali šokėja ir aktorė, Kim šiandien skaito pranešimus „Screen Actors Guild“ renginiuose, yra „Academy of Television Arts & Sciences“ narė. Neseniai prisijungė prie „Lithuanian American Business Association in Los Angeles“ veiklos. K. Swanson tėvas kilęs iš Lietuvos ir čia atvyksta kartu su dukra.

 

Dalia Survilaitė (g. 1978) – kaip Lietuvos ir užsienio filmų aktorių atrankos režisierė dirba nuo 2005 metų. Rinko aktorius tokiems puikiai žinomiems lietuviškiems filmams kaip ,,Duburys” (2009 m.), ,,Sangailės vasara” (2015 m.), ,,Stebuklas” (2017 m.), ,,Pelėdų kalnas” (2018 m.). Tarp aktorių atrankų užsienio filmams – projektai „Defiance“ ( ,,Iššūkis”, rež. E. Zwick, 2008 m.), BBC projektas „War & Peace“ (,,Karas ir taika”, rež. Tom Harper, 2015 m.), HBO projektas „Chernobyl“ (,,Černobylis”, rež. Johan Renck, 2018 m.). Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo TV režisūrą, yra sukūrusi trumpo metro filmų, reklaminių klipų.

 

Donatas Šimukauskas (g. 1979) – aktorių atrankos režisierius, aktorius ir prodiuseris. 2005-aisiais pradėjęs dirbti kaip kino aktorius, nuo 2008 metų vadovauja ,,Aktorių agentūrai” – vienai didžiausių aktorių atrankos paslaugas teikiančių įmonių Baltijos šalyse. Dirba tiek su projektais, kuriamais Lietuvos teritorijoje, tiek su projektais, kuriamais svetur. Prodiusavo režisieriaus Emilio Vėlyvio filmus ,,Redirected” ir ,,Zero 3”.

 

Kristina Kolytė – Aktorių atrankas vykdo jau dvyliką metų, nuo 2006 m. dirba ,,Editos kastingo” aktorių atrankos režisiere. Tarp paskutinių projektų – aktorių atrankos režisierė filmams “The Last Czars” (,,Paskutiniai carai”, rež. Adrian McDowall, Gareth Tunley), 6 serijų ,,Netflix” filmas, planuojamas išleisti šiemet, “Sobibor” (rež. Konstantin Khabenskiy, 2018 m.), ,,Kvėpavimas į marmurą” (“Breathing into Marble”, rež. Giedrė Beinoriūtė, 2018 m.), ,,Pilis” (“The Castle”, rež. Lina Lužytė, 2019 m.), “Ashes in the Snow” (rež. Marius Markevičius, 2019 m.).

 

Diskusiją pristato „Directors Lab“ ir „Baltic American Freedom Foundation“.

 

Daugiau informacijos; http://bit.ly/2RQaD8H