LIETUVA

ATLIKTAS KOMPENSACINIO ATLYGINIMO UŽ AUDIOVIZUALINIŲ KŪRINIŲ ATGAMINIMĄ ASMENINIAIS TIKSLAIS PASKIRSTYMAS

Atsižvelgiant į pandemijos situaciją ir kylančius iššūkius kino ir televizijos rinkoje, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA šiais metais ankstina surinkto atlyginimo išmokėjimus.   Informuojame, kad paskirstymas jau atliktas ir jau pradėjome 2019 m. kompensacinio atlyginimo (kitaip dar vadinamo „Tuščios laikmenos atlyginimo“) išmokėjimus kino ir televizijos prodiuseriams.

 

Už 2019 m. AVAKA pirmojo įrašo gamintojams (prodiuseriams) paskirstė 584 709,45 Eur. Džiaugiamės, jog lyginant su 2018 m., paskirstymo suma šiais metais padidėjo net 157 367,80 Eur.

 

Paskirstytas atlyginimas bus išmokėtas per artimiausią savaitę.   Audiovizualinių kūrinių autoriams priklausantis atlyginimas autorius pasieks kiek vėliau, kai bus baigtas proporcinis padalinimas su kita asociacija.

 

Kompensacinį atlyginimą surenka Kultūros ministerijos įgaliota institucija – asociacija AGATA, o AVAKA paskirsto ir išmoka atlyginimą audiovizualinių kūrinių prodiuseriams ir atstovaujamiems autoriams.

 

Kaip ir kiekvienais metais pateikiame Jums išsamią apžvalgą apie surinkto kompensacinio atlyginimo paskirstymo principus, statistiką ir kitus skaičius apžvelgiant rinkos situaciją.

Apžvalga