LIETUVA

PAGALBOS PRIEMONĖS KULTŪROS SEKTORIUI

Netrukus Lietuvos kultūros taryba skelbs papildomas pagalbos priemones kultūros sektoriui, todėl kviečiame susipažinti ir sekti naujienas.

 

Gavus papildomą 1,1 mln Eur biudžetą Lietuvos kultūros taryba (toliau – LKT) netrukus skelbs II-ąjį INDIVIDUALIŲ KŪRYBINIŲ STIPENDIJŲ KONKURSĄ. Aplikuoti galės tie, kurie neaplikavo I-ajame konkurse ir tie, kurių I-ojo etapo metu pateiktos paraiškos nebuvo patenkintos.

SVARBU: šios stipendijos neapima kino projektų, kadangi kino sritimi ir stipendijomis rūpinasi Kino centras.

AVAKA laukia atsakingų institucijų paaiškinimo, ar į šias stipendijas galės aplikuoti kitų sričių, išskyrus kino, audiovizualinio sektoriaus atstovai, kaip pvz. TV produkcijos kūrėjai ir kt. Apie tai bus informuota atskiru pranešimu.

 

Skelbiamas konkursas „KULTŪROS IR MENO ORGANIZACIJŲ NAUJŲ PRODUKTŲ IR (AR) PASLAUGŲ KŪRIMAS“.

DĖMESIO: konkursas skirtas ne fiziniams asmenims, bet kultūros sektoriaus įmonėms. Paraiškas galės teikti : viešosios įstaigos, mažosios bendrijos, uždarosios akcinės bendrovės ir kiti juridiniai vienetai.

Veikla bus finansuojama 100 proc.. Tai reiškia, kad projekto įgyvendintojai neturės savo lėšomis kompensuoti, kaip įprasta, dalies projekto sąnaudų. Projekto įgyvendinimo laikotarpis  galės apimti veiklas nuo 2020 m. kovo 19 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Paraišką teikti galite iki birželio 8 d.. Daugiau informacijos: čia. 

 

Kvietimas teikti paraiškas dėl INDIVIDUALIAI DIRBANTIEMS KŪRĖJAMS iš Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos (750 000 Eur) išmokų buvo paskelbtas ir tą pačią dieną sustabdytas dėl pasiekto paraiškų limito. Įvertinus paraiškas, tikėtina, bus skelbiamas dar vienas konkursas dėl likusių neišdalintų lėšų dėl netinkamai užpildytų paraiškų. Apie konkursą Lietuvos kultūros taryba informuos iš anksto.

 

Užimtumo tarnyba informuoja apie SUBSIDIJŲ SAVARANKIŠKAI DIRBANTIEMS praplėtimą. 2020 m. gegužės 8 d. įsigaliojus Užimtumo įstatymo pakeitimui, prasiplėtė galinčių gauti 257 eurų išmoką asmenų ratas.

Dėl išmokos gali pretenduoti jau ir tie, kurie turi darbo santykių. Anksčiau galiojo nuostata, kad subsidija gali būti teikiama tik savarankiškai dirbantiems.

Plačiau: https://bit.ly/3gct4Ay

 

.