LIETUVA

10-ajame kino industrijos renginyje „Baltic Pitching Forum“ dėl nugalėtojo titulo varžysis 12 perspektyvių trumpųjų filmų projektų

 

Lyderiaujantis Baltijos šalių regione trumpametražio kino industrijos renginys „Baltic Pitching Forum“ šiemet vyks spalio 5–8 dienomis Vilniuje. Jau dešimtmetį skaičiuojantis forumas ne tik kvies atrinktus dalyvius iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyvai kartu su ekspertais tobulinti savo filmų projektus, bet ir atvirose paskaitose supažindins su trumpametražio kino gamybos, koprodukcijos bei tvarumo kine tendencijomis. Šiemet svečio teisėmis dalyvauja ir trys projektai iš Norvegijos.

 

2013 m. pradėtas rengti „Baltic Pitching Forum“ šiemet kviečia susitikti Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje. Čia vyksiantis forumas taps erdve, kurioje trumpametražių filmų režisieriai ir prodiuseriai galės pristatyti savo naujausius projektus, siekdami pritraukti Europos kino ir TV prodiuserių, pardavimų agentų, festivalių, virtualių kino platformų ir kino teatrų platintojų dėmesį.

 

„Dešimtmetis yra pakankamai ilgas laiko tarpas, kurį galima įvertinti retrospektyviai. Per šį laiką analogų Baltijos šalyse neturintis „Baltic Pitching Forum“ ne tik išaugo iš nedidelio renginio, bet ir užėmė lyderiaujančias pozicijas regione. Nuo 2013 metų jis subūrė didžiulę kino industrijos profesionalų bendruomenę ir tapo sėkmingu tramplinu  jau daugiau nei 100-ui trumpametražių filmų projektų,“ – apie forumo sukaktį kalba „Baltic Pitching Forum“ ir lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

 

Šiemet vystomų filmų projektų pristatymai bus transliuojami internetu ir tokiu būdu prieinami industrijos profesionalams visame pasaulyje, o detalesnė informacija apie papildomas paskaitas ir lektorius pasirodys rugsėjo viduryje.

 

12 projektų apie keliones laiku ir nacionalinius skirtumus

Spalį, forumo metu, bus pristatyti 12-ka atrankos komisiją sužavėjusių būsimų trumpametražių filmų projektų. Pasak organizatorių, vieni pagrindinių atrankos kriterijų – plačiajai auditorijai aktualios filmų temos, originalus formatas, projektų tarptautiškumas, potencialas koprodukcijai, režisieriaus ir gamybos kompanijos patirtis.

 

„Kasmet „Baltic Pitching Forum“ sulaukia aktualių, žaibiškai į pasaulio įvykius reaguojančių ir socialinę tikrovę atliepiančių projektų, todėl ne išimtis ir šių metų forumas. Šiemet atrankai buvo pateikta kaip niekada daug apie karą ir žmogaus tapatybę kalbančių filmų projektų, o dvylikoje atrinktų istorijų vyrauja tokios temos kaip skirtingų kultūrų sankirta, identitetas ir jo paieškos, praeities įtaka žmonių savimonei, socialinės normos ir kt.”, – teigia R. Daugėlaitė-Cegelskienė.

 

Atrinktų dalyvių renginio metu laukia asmeninės scenarijaus konsultacijos, viešojo projekto pristatymo  meistriškumo pamokos, paskaitos apie tvarumą kino gamyboje, TV pardavimus ir Europos kino muges, alumnų sėkmės atvejų pristatymai ir individualūs susitikimai su forume dalyvaujančiais ekspertais.  

 

Estijai forume atstovaus animacinis trumpametražis projektas „Offside“ (rež. Sander Joon, prod. Aurelia Aasa), vaidybiniai projektai „Sauna Day“ (rež. Anna Hints ir Tushar Prakash, prod. Johanna Maria Paulson) ir „The Toilet“ (rež. Ragne Mandri ir Sushant Bhat, prod. Nevena Semova).

 

Iš kaimyninės Latvijos renginyje dalyvaus trys vaidybinių filmų projektai: „Baranki“ (rež. Amanda Grinberga, prod. Matiss Kaza), „Limo“ (rež. Tīna Zariņa, prod. Alise Ģelze) ir „The House“ (rež. Kristina Martinuka, prod. Svetlana Punte).

 

Lietuvą šiais metais reprezentuos animacinis projektas „Conductor“ (rež. ir prod. Antanas Skučas), hibridinio formato projektas „Displaced Childhood“ (rež. Miglė Satkauskaitė ir Giedrė Narušytė Boots, prod. Rasa Miškinytė) ir vaidybinis filmas „SPA“ (rež. Ieva Šakalytė, prod. Akvilė Žilionytė).

 

Nuo 2019 m. renginyje svečio teisėmis kviečiama dalyvauti ir viena Baltijos jūros regiono šalis, aktyviai veikianti trumpametražių filmų gamyboje. Šiemet prie forumo jungiasi Norvegija, pristatysianti tris vaidybinius projektus: „Boys of Running” (rež. Kasper Quintanilla, prod. Franziska Schminke), „Growing Pains“ (rež. Hamza Kader, Aurora Nossen, prod. Fabien Greenberg, Bård Kjøge Rønning) ir „Rocket to Freedom“ (rež. Carl Georg Rødsten, prod. Kai Andre Sunde).

 

Nugalėtojams – svarūs prizai

 

Forumo metu projektus vertins tarptautinė ekspertų komisija, kuri dviejų geriausių filmų komandas apdovanos kvietimais į reikšmingus Europos trumpametražių filmų forumus: nugalėtojai turės galimybę prisistatyti 2023 m. didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano metu vykstančiame koprodukcijos forume „Euro Connection“ (Prancūzija) ir tarptautinės trumpųjų filmų mugės „TSFM“ metu organizuojamame renginyje „You Only Pitch Twice“ (Italija).

 

Patyrusių prodiuserių bendradarbiavimą su augančiais kino talentais skatins „Kūrybiškos Europos“ MEDIA skyrių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje inicijuotas ir įsteigtas dar vienas prizas – 1000 eurų vertės Baltijos šalių prodiuserių MEDIA apdovanojimas, kuris atiteks Baltijos šalių prodiuserių komisijos išrinktam geriausiam filmo projektui.

 

Plačiau apie „Baltic Pitching Forum“ ir šių metų filmų projektus: https://bit.ly/BPF22_Projects