LIETUVA

Ukrainoje „Infobalt“ padės vietos verslams auginti legalaus turinio vertės suvokimą, skatinti jo plėtrą

Skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ su partnerėmis AVAKA ir AGATA pradeda misiją Ukrainoje, kur dalinsis Lietuvos patirtimi intelektinės nuosavybės srityje. Kartu su projekto partnere – Ukrainos pramonininkų ir verslininkų asociacija – padės didinti legalaus skaitmeninio turinio vertės tiek visai ekonomikai, tiek mažiausioms įmonėms suvokimą.

 

Pasak „Infobalt“ direktoriaus Mindaugo Ubarto, pandemijos metu ypač sustiprėjo skaitmeninio turinio paklausa, o kartu augo ir neteisėtai platinamo turinio mastas.

 

„Infobalt“ yra viena iš autorių teisių apsaugos pradininkių Lietuvoje ir nuolat dalyvauja politikos kūrime. Mes vienijame ir įmones, kurios valdo skaitmeninio turinio platformas, sudaro sąlygas jo pateikimui. Iš savo patirties matome, kad vien reguliavimu – draudimu, daug nepasieksi. Reikia sudaryti sąlygas legalų turinį gauti patogiai, padaryti jį lengvai prieinamą, o greta to plėtoti ir jo apsaugą“, – teigia „Infobalt“ vadovas M. Ubartas.

 

„Lietuvos ir Ukrainos draugystė yra galima įvairiomis formomis ir, jei tai galime įgyvendinti stiprinant ir intelektinės nuosavybės apsaugą, tai mes tame matome prasmę ir mielai prie to prisidedame. Tikiu, kad šis bendradarbiavimas – tai graži pradžia, kuri turi potencialo vystytis ir plėstis, įtraukiant ir kitas regiono šalis bei kuriant sąmoningas visuomenes, kurios gerbia ir puoselėja kultūrą ir intelektinį turtą“, – sako AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

 

„Intelektinės nuosavybės pažeidimai skaitmeninėje erdvėje nepaiso valstybių sienų. Ši problema yra ypač aktuali visam mūsų regionui, tad kuo geriau su ja kovoti pasiruošę bus mūsų kaimynai, tuo didesnė nauda Lietuvos kūrėjams. Šio projekto metu abiejų šalių atstovai pasidalins savo geriausiomis praktikomis ir tai neabejotinai sustiprins mūsų visų pozicijas mažinant kūrinių piratavimą internete“, – tvirtina AGATA direktorė Agnė Begetė.

 

Iki kitų metų pavasario vidurio „Infobalt“ organizuos bendrus renginius Ukrainoje ir Lietuvoje, kurio metu bus dalinamasi patirtimi su Ukrainos asociacijomis, autorinio turinio kūrėjais, platintojais, paslaugų teikėjais bei institucijomis, veikiančiomis audiovizualinio turinio srityje.

 

Bus pristatomos ir technologijos, padedančios užtikrinti intelektinės nuosavybės apsaugą, efektyvų autorių teisėmis apsaugoto turinio platinimą. Numatoma kartu su vietos partneriais keistis žiniomis ir apie Lietuvos bei Ukrainos audiovizualinio turinio sektorius ir jų potencialą, siekiant atverti verslo galimybes abiejų šalių įmonėms.