Gruodžio 1-2 dienomis įvyko Audiovizualinių kūrinių asociacijos „AVAKA“ organizuojamų mokymų „Kita kūrybos pusė” antroji sesija “Stanley Kubrick: jei tai gali būti parašyta arba sugalvota, tai gali būti ir nufilmuota. Filmo kūrimo procesas: nuo idėjos iki didžiojo ekrano.“
Tai jau trečius metus asociacijos AVAKA organizuoti mokymai, kuriuose besidominčiųjų profesiniu tobulėjimu skaičius tendencingai auga, o būtent šiuoje mokymų sesijoje sulaukta rekordiškai didelis dalyvių skaičius – virš 150.
Mokymų lektoriai – Europos filmų koledžo (European film college) scenaristų katedros vadovas Jim Fernald bei Stanley Kubrick filmų prodiuseris Jan Harlan dalinosi asmenine patirtimi apie filmo kūrimo užkulisius bei darbo specifika, scenarijaus kūrimo technikos patarimais.
Asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas sako: „Viskas prasideda nuo idėjos – tiek kine, tiek ir mūsų darbe. Tai kad pavyko sutarti ir į Lietuvą atvežti tokius iškilius kino profesionalus yra nuostabu. Manau, kad tai juto visi mokymuose dalyvavę žmonės. Pradžioje planavome tilpti į 60 vietų salę, tačiau prasidėjusi registracija iš karto parodė, jog susidomėjimas yra milžiniškas ir planus turime koreguoti. Dėl to be galo džiaugiamės, kad operatyviai pavyko rasti sprendimus ir galėjome suteikti galimybę didelei kino ir televizijos kūrėjų bendruomenei praplėsti akiratį prisiliesti prie pasaulinio kino“ .
Taip pat kino industrijos atstovai bei S. Kubrick kūryba besidomintieji turėjo galimybę išvysti net du filmus: Jan Harlan režisuotą filmą „Stanley Kubrick: gyvenimas paveiksluose (Stanley Kubrick: A Life in Pictures)“ ir Stanley Kubrick režisuotą filmą „Metalinis apvalkalas (Full Metal Jacket)“.
AVAKA mokymų dalyviai teigiamai įvertino praėjusį renginį, o po mokymų surengtas kontaktų vakaras leido dalyviams užmegzti naujus ryšius, padiskutuoti aktualiomis kino temomis. Anot susirinkusių, svarbu kuo aktyviau organizuoti tokio pobūdžio mokymus, kuriuose būtų mokoma scenarijaus rašymo bei režisavimo subtilybių, kino kūrimo procesų bei techninių sprendimų prasirinkimo kine.
Neliko abejinga mokymams ir dailininkė Dalia Juodakytė: „Jan Harlan pasirodė labai charizmatiška asmenybė, kuri užkrečia visus „workshopo“ dalyvius. Jo entuziazmas kėlė didelį susižavėjimą. Informacija pateikiama plačiai, naudojo daug pavyzdžių. Esu absoliučiai juo patenkinta.“
Mokymus organizuoja: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA
Projektą dalinai finansuoja:Lietuvos Respublikos kultūros ministerija