PASAULIS
MOKYMOSI PLATFORMA REŽISIERIAMS IR AKTORIAMS „DIRECTORS LAB“ STARTUOJA SU HOLIVUDO AKTORIUMI BARRY PRIMUS
Tarptautinė platforma „Directors Lab“ pradeda savo veiklą kartu su dėstytojo bei Holivudo aktoriaus Barry Primus paskaita ir tarptautinėmis dirbtuvėmis. „Directors Lab“ įkūrėja Irma Pužauskaitė teigia, kad projekto inicijavimą nulėmė siekis suburti režisierius į bendrą platformą, kurioje jie turėtų galimybę dalintis savo patirtimis ir mokytis iš jų, pasitelkiant į pagalbą geriausius savo srities profesionalus.
„Kino industrijoje daug diskutuojama apie prodiusavimą, scenarijaus rašymą ar finansavimą, bet režisieriaus darbas – vizuali kalba, darbas su aktoriais, bendradarbiavimas su operatoriumi ir kitais kūrybinės komandos nariais – dažnai būna savaime suprantamas. Vienas iš „Directors Lab“ ilgalaikių tikslų – priminti, kad tokių mokymų reikia, ir suteikti režisieriams daugiau galimybių tobulėti, todėl planuojama pakviesti ir daugiau patyrusių industrijos profesionalų. Stebina tai, kad tokių mokymų režisieriams pasaulyje yra vienetai. Šį faktą patvirtina ir balandžio 7-12 dienomis dirbtuvėse dalyvausiantys režisieriai iš septynių šalių“, – dalinasi kūrybinių dirbtuvių organizatorė.
Viena iš priežasčių, dėl kurių į Lietuvą pakviestas būtent Barry Primus – jo ilgametė vaidybos ir dėstymo patirtis. B. Primus atrado ir pakvietė suvaidinti savo antrajame pilno metro filme „Boxcar Bertha“ vienas iškiliausių mūsų laikmečio režisierių Martin Scorsese. Vėliau jis dirbo su legendiniu Brodvėjaus ir kino režisieriais Elia Kazan ir Harold Clurman, atliko vaidmenis D. O. Russell filmuose. B. Primus yra filmo „Meilužė“, kuriame vaidino Robert De Niro, režisierius ir scenarijaus bendraautorius. Iš viso Barry Primus suvaidino 50 filmų ir dėstė geriausiuose JAV universitetuose – Amerikos kino institute, Kalifornijos universitete Los Andžele, Loyola Marymount universitete ir Lee Strasberg kino ir teatro institute.
Balandžio 7-12 dienomis profesionalaus meno namuose „House of Puglu“ vyks dvejos dirbtuvės – režisieriams ir aktoriams. Aktoriai kūrybinių dirbtuvių metu koncentruosis į metodiką, naujus vaidybos įrankius, o režisieriai – į tarpusavio santykio, susikalbėjimo su aktoriais sukūrimą. Amerikiečių aktorius naudos tokių meistrų kaip Lee Strasberg, Sandy Maisner, Stella Adler technikas. „Aktoriai ir režisieriai turi suprasti vieni kitus, kad vėliau galėtų dirbti kartu“, – teigia I. Pužauskaitė.
Anot dirbtuvių dėstytojo Barry Primus: „Dirbtuvių tikslas – koncentruotis į darbą su aktoriais, siekiant išmokti bendradarbiauti su jais ir pamatyti savo scenarijaus vizualizaciją. Šiam tikslui pasiekti labai svarbu suprasti aktoriaus darbo specifiką ir mąstyseną, bei pasitelkti tarp aktoriaus ir režisieriaus suprantamą ir naudojamą žodyną.“. Dirbtuvių metu, režisieriai vaidins patys, bus naudojamos scenos iš jau sukurtų, pripažinimo sulaukusių filmų ir dirbama su personažo kūrimu.
Balandžio 3 d. „Directors Lab“ kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA organizuoja atvirą nemokamą paskaitą „Vaidybos ir režisūros meistriškumas kine“. Ši paskaita yra atvira studentams ir visiems norintiems daugiau suprasti apie darbą su aktoriais ir vaidybą. Susitikime Barry Primus dalinsis savo ilgamete patirtimi kino industrijoje, pristatys Amerikos kino ir teatro vaidybos istoriją, kino ir teatro vaidybos technikas. Registracija į atvirą paskaitą >>>.
„Directors Lab“ iniciatyva sulaukė palaikymo ne tik iš kūrėjų, bet ir iš juos palaikančių organizacijų. Projektą dalinai finansuoja Baltijos-Amerikos laisvės fondas. Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, administruojanti audiovizualinių kūrinių autorių bei prodiuserių teises, prisijungė prie „Directors Lab“ idėjos ir jauniesiems režisieriams padovanojo 4 bilietus į Barry Primus kūrybines dirbtuves. JAV įkurta ne pelno siekianti Pasaulio lietuvių meno taryba padovanojo 3 bilietus jauniesiams aktoriams.
Daugiau informacijos apie „Directors Lab“ kūrybines dirbtuves ir atvirą paskaitą galite rasti: https://www.directorslab.org