Šiemet 20 metų sukaktį mininti mokymų programa „ESoDoc – European Social Documentary“ (www.esodoc.eu) kviečia su dokumentika dirbančius profesionalus iš Lietuvos į 8 mėnesių trukmės projektų vystymo programą. Užpildytą dalyvio anketą galima pateikti iki vasario 9 d. Kūrėjams iš Lietuvos taikomos palankesnės dalyvavimo sąlygos – perpus mažesnis dalyvio mokestis bei mažesni kelionių kaštai, kadangi viena iš mokymų sesijų vyks Vilniuje. Atrinkti dalyviai hibridinę mokymų programą pradės balandžio mėnesį, pirmoji savaitės trukmės sesija vyks Italijoje, vėliau konsultacijos ir projektų tobulinimas vyks internetu, antroji „gyva“ sesija vyks spalio mėnesį Vilniuje, festivalio „Nepatogus kinas“ metu.
Vietos partneris – „Nepatogus kinas“
Festivalis „Nepatogus kinas“ siekia kurti sąlygas profesionaliam menui susitikti su politika ir aktyvizmu, jo politiškumas („nepatogumas“) išlieka svarbiausiu festivalio tapatybės elementu, padedančiu suburti unikalią profesionalių dalyvių bendruomenę. Šia prasme vienas iš strateginių festivalio partnerių yra Europos dokumentinio kino mokymų programa „ESoDoc – European Social Documentary“ (www.esodoc.eu), kuri buvo įkurta dokumentinio kino, televizijos ir naujųjų medijų mokyklos „ZeLIG” (Italija), siekiant paskatinti ir įgalinti filmų kūrėjus imtis su žmogaus teisėmis susijusių temų, kartu nebijant perlipti tradicinio dokumentinio kino formato ribas. Tai pirmoji mokymų programa Europoje, kurioje dokumentinės istorijos taip pat yra pritaikomos naujosios medijos formatams – virtualiai realybei, interneto dokumentikai, 360, video žaidimams ir daugeliui kitų eksperimentinių formų.
Programoje mokymus veda žinomi Europos ir pasaulio kino industrijos profesionalai, tokie kaip Mark Atkin („Crossover Lab“ prodiuseris ir festivalio „CPH:DOX“ kuratorius), Sibylle Kurz (Europos filmų akademijos (EFA), Europos moterų audiovizualiniuose menuose tinklo (EWA) bei Europos dokumentinio kino tinklo (EDN) narė), Stefano Tealdi (prodiuseris ir režisierius, vedantis paskaitas tokiose institucijose kaip Biennale Cinema College Venice, Documentary Campus, Fabrique Cinemas-Marchè du Film Cannes, Films 3 Continents-Produire au Sud, Med Film Factory, Torino Film Lab ir kt.), scenaristas, kūrėjas, dramaturgas ir prodiuseris Raimo Lång (Suomijos nacionalinio transliuotojo (YLE) turinio kūrimo padalinio LumeLab, katalizuojančio dokumentikos, dramos ir vaidybinės žurnalistikos žanrų projektus, vadovas), Simon Løvind (Danijos kino instituto (DFI) žaidimų ir skaitmeninės medijos padalinio vadovas, prodiuseris) ir kiti.
Užpildytą dalyvio anketą galima pateikti iki vasario 9 d.