LIETUVA

„Videometra“ – tarp dešimties produktyviausių prodiuserinių kompanijų Europoje

Lietuvos prodiuserių kompanija „Videometra“ atsidūrė 9-oje vietoje tarp visų Europos prodiuserinių kompanijų, kuriančių televizijos turinį.

 

Tokius duomenis pateikė Europos audiovizualinio sektoriaus stebėjimo centras (European Audiovisual Observatory), atlikęs išsamią analizę apie 2019-aisiais europiečiams pateiktų televizijos serialų ir filmų gamybą.

 

Įskaičiuojant ir televizijas, „Videometra“ užėmė 19-ąją vietą. Paskelbtame televizijos turinio kūrėjų produktyviausiųjų dvidešimtuke lietuvių kompanijos pavadinimas atsidūrė tarp tokių Europos televizijos gigantų, kaip BBC, ARD, RTL group ar TVP.

 

Negana to, Lietuva, kurioje veiklą vykdo „Videometra“, tapo mažiausią populiaciją turinčia šalimi, kurios turinio gamintojai pateko į šį dvidešimtuką. Tokie duomenys parodo teigiamą lietuvių požiūrį į vietinę produkciją ir išryškina kompanijos produktyvumą, leidžiantį turinio vienetais lygintis su kur kas didesnių rinkų gamintojais.

 

Geriausiai lietuviams pažįstami 2019-aisiais įgyvendinti „Videometros“ projektai – serialai „Moterys meluoja geriau“, „Pasmerkti“, „Motina ir sūnus“, „Turtuolis vargšas“, dokumentinis ciklas „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“, atkuriamosios dokumentikos serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Be to, 2020-aisiais užfiksuoti skaičiai buvo dar geresni – sėkmingai įgyvendinti 22 projektai.

 

„Videometros“ steigėjas ir prodiuseris Rolandas Skaisgirys džiaugėsi pasiektu rezultatu bei pridūrė, kad toks įvertinimas būtų neįsivaizduojamas be kompanijos sukurtą produkciją ištransliuojančių TV kanalų.

 

„Aišku, labai malonu atsidurti šalia tokių grandų, ypač kompanijai iš Lietuvos. Mes pasirinkome pagrindinę veiklą vystyti Lietuvoje ir mokesčius mokėti čia, nors kuriame nemažą dalį produkcijos Latvijoje ir Estijoje, kurios yra čia pat.

 

Už pasiektus rezultatus labiausiai norėčiau padėkoti mūsų partneriams – televizijoms. Jų pasitikėjimas mus įpareigoja nuolat tobulėti. Žinoma, kad kompanijos stabilumą lėmė ir pastovus kūrybinis personalas. Tai žmonės, kurie yra visada užsidegę ir nepailstamai generuoja idėjas“, – kalbėjo R. Skaisgirys.

 

Šis rezultatas pasiektas dar 2018-aisiais pradėto strateginio vystymosi dėka. Tuomet kartu su kompanijos partneriais buvo pasirinkta siekti įsitvirtinimo Vakarų Europos rinkose, kur konkurencija yra kiek didesnė nei Rytų Europos regione.

 

Prieš daugiau nei dvidešimt metų veiklą pradėjusi „Videometra“ yra stambiausia TV produkcijos gamintoja Lietuvoje. Pagrindinė kompanijos veikla apima ne tik TV produkcijos ir filmų kūrimą, tačiau ir sporto bei muzikos renginių organizavimą, ekologines iniciatyvas ir Lietuvos kultūrinio, istorinio paveldo įamžinimo projektus.

 

Pasak tyrimą atlikusios institucijos, 2019-aisiais Europos Sąjungoje buvo sukurta apie tūkstantis televizijos turinio vienetų (individualus filmas arba vienas serialo sezonas yra laikomas vienu turinio vienetu). Iš viso tai sudaro per 12,5 tūkst. valandų įvairaus audiovizualinio turinio.