LIETUVA

„Knyga+Kinas”: rašytojai ir režisieriai susitiko, kad gimtų nauji filmai

Vakar įvyko „Knyga+Kinas“ projekto renginys, kuriame rašytojai pristatė knygas kino scenaristams, režisieriams ir prodiuseriams – tikimasi, kad iš lietuviškų knygų rasis scenarijai lietuviškiems filmams.

 

Savo knygas pristatė autoriai Juozas Gaižauskas, Saulius Šaltenis – tiesiogiai prisijungęs iš Ispanijos, Kristijonas Kaikaris, Dovydas Pancerovas, Ignė Zarambaitė, Asta Padagaitė, Lina Simutytė, leidyklos „Tyto Alba“ vadovė Lolita Varanavičienė, „Alma Littera“ atstovės Vitalija Maksvytė bei Audronė Macijauskienė. Renginį vedė Martynas Starkus.

 

Renginyje kalbėjusi knygas atrinkusios komisijos narė kino prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė minėjo, kad negali būti vienos labiausiai kinematografiškos knygos – esmė yra dviejų autorių – rašytojo ir režisieriaus – susitikimas, kuomet gali įvykti chemija, iš kurios gali gimti filmas.

 

Antrus metus vykstantis projektas „Knyga + Kinas“ skatina kino ir literatūros bendradarbiavimą ir siekia, kad kuo daugiau lietuviškų knygų taptų lietuviškais kino filmais. Kinematografiškiausias knygas pristatymui atrinko komisija, kurią šiemet sudarė kino prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis, režisierius ir scenaristas Romas Zabarauskas bei režisierė ir scenaristė Agnė Marcinkevičiūtė.

 

Komisijos nariai bendru sutarimu atrinko šias 9 knygas:  D.Pancerovo „Medžiojant tėvą,  V. Rykštaitės „Lizos butas“, S.Šaltenio „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“, J.Gaižausko „Dievas su šlepetėmis“, L.Simutytės „Miesto šventė“, K.Kaikario „Rozmarinas“, A.Padagaitės „Sadistas“, I.Zarambaitės „Juodavandeniai“, I.Pavilonytės ir M.Pavilonio knyga vaikams „Marmiai, kur gyvena meilė“.

 

Renginį jau antrus metus organizuoja: VŠĮ „Fralita Films“ kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino biuru ir ES programos „Kūrybiška Europa“ biuru Lietuvoje.  Šiemet renginį remia www.gyvakakava.lt

 

Nuotraukų autorė – fotografė Vilija Buivydė.

Nuotraukoje: Juozas Gaižauskas, Vitalija Maksvytė