LIETUVA

KINO KŪRĖJAI KVIEČIAMI IŠBANDYTI JĖGAS IR SUKURTI FILMĄ PER 72 VALANDAS

Prasidėjo registracija į trečius metus vyksiančio festivalio „Odisėja72” iššūkį, kviečiantį sukurti trumpametražį filmą per 72 valandas. Jau tradicija tapęs festivalis kino ir video kūrėjams – tai vienintelis tokio tipo projektas Lietuvoje, kasmet suburiantis vis gausesnę kūrybingą ir žingeidžią bendruomenę.

 

Šiemet susitelks į edukaciją

Festivalio direktorės A. Markevičiūtės teigimu, šiais metais filmų kūrimo festivalis auga ir ypatingas dėmesys bus skiriamas kino ir video kūrėjų bendruomenės edukacijai ir kompetencijų kėlimui.

 

„Šiais metais kino kūrėjai turės galimybę ne tik išmėginti jėgas kurdami filmą per 72 valandas ir konsultuotis su žinomais festivalio mentoriais, tačiau ir prieš prasidedant iššūkiui dalyvauti edukaciniuose seminaruose apie istorijų kūrimą, garsą, apšvietimą ir montažą kine, bei filmų pateikimą kino festivaliams”, – pasakoja A. Markevičiūtė.

 

Talkins kino profesionalai

 

Mokymų dalyviai susipažins ir su dviem žymiais filmų kūrimo ir platinimo profesionalais iš Didžiosios Britanijos – apie garso subtilybes kine pasakos garso dizaineris, prodiuseris ir lektorius R. Heap, o  režisierius ir prodiuseris M. Pressdee dalinsis sukurtų filmų patekimo į festivalius strategijomis ir pristatys paties išbandytus scenarijaus rašymo metodus.

 

M. Pressdee talkins ir 72 valandų filmų kūrimo iššūkio dalyviams – jis taps vienu iš festivalio mentorių, kartu su režisiere ir scenariste, sukūrusia geriausiu praėjusių metų filmu pripažintą tragikomediją „Stebuklas”, E. Vertelyte, kino ir muzikinių klipų režisieriumi S. Baradinsku, ir montažo režisieriumi bei festivalį organizuojančios video agentūros TURBO kūrybos vadovu E. Arlausku.

 

Atviras visiems

 

Edukaciniai seminarai ir kūrybinės dirbtuvės bus atviri ne tik 72 valandų filmų kūrimo iššūkyje dalyvaujančioms komandoms, tačiau į juos galės registruotis kiekvienas besidomintis kino kūrimu ir norintis daugiau sužinoti apie filmų gamybą bei platinimą.

 

Mokymai vyks gegužės 26-30 dienomis, o filmų kūrimo iššūkis prasidės gegužės 31-ąją VGTU „LinkMenų fabrike” ir truks lygiai tris paras. Festivalio metu sukurtų filmų peržiūra ir apdovanojimų ceremonija vyks birželio 13 d. 19 val. „Forum Cinemas VINGIS” kino teatre.

 

72 valandų filmų kūrimo iššūkį priimančių komandų registracija vyks iki gegužės 21 dienos. Daugiau informacijos apie projektą, praėjusiais metais sukurtus filmus ir registracijos formą rasite www.odiseja72.lt.

 

Praėjusių metų festivalio akimirkos >>>