LIETUVA

INDIVIDUALIOS STIPENDIJOS FILMŲ IR TELEVIZIJOS SERIALŲ KŪRĖJAMS

Kino centras nuo gegužės 4 d. iki gegužės 22 d. priima paraiškas dėl individualios stipendijos skyrimo.

 

Individuali stipendija skiriama individualiai kino kultūros ar meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti: filmo scenarijaus pirmajai versijai arba televizijos dramos serialo pirmos serijos scenarijui rašyti.

 

Taip pat stipendija gali būti skiriama vykdyti tyrimus kino ar Lietuvos kino istorijos srityse, rengti straipsnius, mokomąją medžiagą ar kitas įvairių formatų publikacijas.

 

Individualios stipendijos dydis – 600 EUR, stipendija skiriama ne ilgesniam nei 5 mėnesių laikotarpiui ir mokama kas mėnesį.

 

Jeigu gaunamas finansavimas (stipendija) iš Kino centro, nebegalima pretenduoti į kūrybines stipendijas iš Kultūros tarybos autorių teisių ir gretutinių teisių programos. Šis konkursas dar nėra paskelbtas, dėl rengiamų teisinių formalumų.

 

Primename, kad pagal šią priemonę bus galimi tris išmokų dydžiai: 600 Eur/ 1200 Eur/ 1800 Eur.

 

Stipendijų  Fondo dydis – 700 000 Eur. Išmokas galės gauti asmenys, turintys Individualios veiklos pažymėjimus su šiais kodais: 90.01, 90,03, 59,11.

 

Ši priemonė skiriasi nuo kitų tuo, kad nereikalinga sukurti produkto/kūrinio. Tiesiog turi būti patirti nuostoliai dėl COVID-19 ir įrodytos dokumentais negautos pajamos.

 

Daugiau informacijos: čia