LIETUVA

BALTIJOS ŠALIŲ DOKUMENTIKOS FORUME „BALTIC SEA FORUM FOR DOCUMENTARIES“ – 2 LIETUVIŲ AUTORIŲ FILMŲ PROJEKTAI

Į Baltijos šalių dokumentikos forumą „Baltic Sea Forum for Documentaries“ atrinkti 2 lietuvių autorių filmų projektai.  Iš viso atrinkti 25 filmai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Belgijos, Gruzijos ir kitų pasaulio šalių.

 

Tai yra vienas svarbiausių dokumentinių filmų forumas Baltijos šalyse, kuriame filmų kūrėjai turi galimybę ne tik pristatyti savo filmų projektus Europos kino industrijos atstovams, bet ir užmegzti tarptautinius ryšius, rasti potencialių filmų finansavimo šaltinių, konsultuotis būsimų filmų kūrimo klausimais. Forumas vyks rugsėjo 2-10 dienomis, Rygoje.

 

Atrinkti šie lietuvių autorių filmai:

  • Dokumentinis filmas „Nijolė. Antanas. Lietuva.“ („Nijole.Antanas.Lithuania.“)

Rež. Maria Cecilia Reyes, Sandro Bozzolo

Prod. Dagnė Vildžiūnaitė, VšĮ „Just a moment“

 

Filmas pasakoja apie menininkės Nijolės Šivickas bei jos sūnaus, lietuvių kilmės politiko, filosofo ir menininko Antano Mockaus išgyvenimus grįžus į Lietuvą. Šis filmas – skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

 

  • Dokumentinis filmas „Ar tu galvoji apie savižudybę?“ („Beating the Invisible“)

Rež. Virginija Vareikytė, Maxi Dejoie

Prod. Lukas Trimonis, VšĮ „In Script“

 

Tai filmas apie Kupiškio moteris – psichologę ir policijos pareigūnę, kurios sujungia pajėgas ir pasiryžta užsiimti savižudybių prevencija savo gimtajame mieste. Nors moterys susiduria tiek su visuomenės, tiek su valstybinių institucijų abejingumu, jos pasiryžusios įveikti skaudžią visos valstybės problemą.

 

Filmo prodiuseris Lukas Trimonis apie kuriamą filmą:

„Filmas siekia atskleisti nepasiduodančių Kupiškio moterų pastangas padėti  miestelio gyventojams įveikti liūdesį ir vienatvę, kovoti su beviltiškumo ir beprasmybės jausmu. Filmo veikėjos – užsispyrusios optimistės ir kompetentingos savo darbo profesionalės, sugebėjo užmegzti unikalų ryšį su miestelio bendruomene ir kartu spręsti įsisenėjusias problemas. Tai filmas apie žmonių mokymąsi būti ir atrasti savo gyvenimo prasmę.“

 

Plačiau skaitykite >>>