LIETUVA

AVAKA VILNIAUS SPORTO IR KULTŪROS FESTIVALYJE

Šiais metais vykusiame Vilniaus sporto ir kultūros festivalyje Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir VšĮ „Meno Avilys“ suvienijo jėgas šviesti visuomenę apie medijų raštingumą bei audiovizualinių kūrinių kūrėjų teises, legalias audiovizualinio turinio platformas, didinti visuomenės sąmoningumą šia tema.

 

AVAKA atstovė Simona Mikėnaitė festivalyje pristatė legalias audiovizualinio turinio platformas – tarp kurių ir asociacijos vystomas projektas www.kinofondas.lt, kuriame gausus Lietuvos ir Europos kino filmų pasirinkimas. Taip pat kalbėta apie audiovizualinio turinio kūrėjų teises, nelegalaus turinio platformų atpažinimo požymius. AVAKA nuolat šviečia ir siekia ugdyti visuomenės sąmoningumą, kad audiovizualinio kūrinio kurėjas turi teisę gauti jam priklausantį atlyginimą tik iš legalių ir teisėtų audiovziualinio turinio platformų.

 

VšĮ “Meno Avilys”projektų koordinatorė Dovilė Alebaitė pristatė Britų tarybos ir Meno Avilio projektą „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“, prie kurio šiemet prisijungė ir asociacija AVAKA, šviečiant Lietuvos mokinius bei mokytojus autorių teisių tematika. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru, finansuojamas Britų tarybos, Lietuvos Kultūros tarybos ir LR kultūros ministerijos lėšomis.